Wydarzenia

Pierwsi kibice byli już bliżej Śląska

2015-01-14 19:50:00
8
Środowym wieczorem w klubowym budynku przy ul. Oporowskiej odbyło się pierwsze spotkanie z serii „Bądź Bliżej Śląska”. Z kibicami zielono-biało-czerwonych rozmawiali trener Tadeusz Pawłowski, Piotr Celeban i Krzysztof Ostrowski.

Siedzibę Śląska Wrocław zlokalizowaną przy ul. Oporowskiej 62 odwiedziło dziś ponad 20 kibiców, którzy po raz pierwszy w historii pojawili się na spotkaniu zatytułowanym „Bądź Bliżej Śląska”. Fani Trójkolorowych mieli szansę dokładnie przepytać szkoleniowca WKS-u Tadeusza Pawłowskiego, obrońcę wicelidera T-Mobile Ekstraklasy Piotra Celebana i Krzysztofa Ostrowskiego. Jak zwykle przy takiej okazji nie zabrakło interesujących tematów podsuwanych przez dociekliwych wrocławskich kibiców.

 

- Bardzo nam miło, że możemy się spotkać, bo my też chcielibyśmy was bliżej poznać. Z boiska nie mamy takiej okazji - żartobliwie rozpoczął spotkanie z kibicami Śląska trener Tadeusz Pawłowski. - Po meczu zawsze podchodzimy pod trybuny, ale tam nie mamy szansy, by z państwem porozmawiać, czy wymienić poglądy na temat piłki nożnej. Myślę, że mogę podziękować państwu w imieniu klubu za to, że wykupiliście karnety na nasze mecze. Bardzo nam zależy, by liczba stałych kibiców na naszych spotkaniach była coraz większa. Jeszcze raz dziękuję i zapraszam, abyście namawiali innych i przekazywali im, że warto chodzić na nasze mecze i oglądać naszą widowiskową oraz docenianą, jak w przypadku meczu z Legią, grę.

 

 

Fani zielono-biało-czerwonych dokładnie przepytali trenera Pawłowskiego z kwestii transferowych, mentalności jego zawodników, a także tajemnic szatni drużyny. Nie zabrakło także zapytań kierowanych do piłkarzy Wojskowych, jak również… do obecnych na spotkaniu pracowników klubu! Mamy nadzieje, że wszystkie poruszone tematy zostały wyczerpane w odpowiedni sposób tak, że każdy z kibiców opuszczał Oporowską w pełni usatysfakcjonowany. Takie przynajmniej odnieśliśmy wrażenie patrząc na zadowolone miny fanów.

 

- Specjalnie na spotkanie z zawodnikami i trenerem przejechałem 85 km. O 1:30 muszę wstać jeszcze do pracy, ale na pewno nie żałuję, że mogłem w tym spotkaniu uczestniczyć. Jeśli takie zaproszenie by się ponownie pojawiło, to na pewno z niego skorzystam - zaznaczał pan Mirosław Majchrzak.

 

- Uważam, że to spotkanie to bardzo dobry pomysł. Dowiedzieliśmy się dziś wielu ciekawych rzeczy, o których nie zawsze znaleźlibyśmy informacji w gazetach. Tutaj otrzymywaliśmy wiadomości bezpośrednio z pierwszej ręki, od trenera i jego zawodników - podkreślał brat pana Mirosława, Piotr. - Trener Pawłowski jest przesympatycznym człowiekiem, więc nie brakło śmiechu i przyjaznej atmosfery. Chciałbym na pewno uczestniczyć w kolejnych takich spotkaniach, jeśli nadarzy się okazja i mogę serdecznie zachęcać innych, by też chcieli brać w nich udział. Naprawdę warto.

 

 

Atmosferę pierwszego spotkania z kibicami doceniali również piłkarze zielono-biało-czerwonych: - To było bardzo dobre spotkanie. To dla nas miłe uczucie, że możemy porozmawiać z kibicami i to nie tylko o piłce, ale i o innych, życiowych sprawach. Na pewno będą kolejne spotkania i mogę tylko polecić kibicom, aby na nie przychodzili i zadawali pytania nam zawodnikom - zaznaczał Piotr Celeban.

 

- Na pewno liczę, że wieści o naszym spotkaniu rozniosą się po Wrocławiu i kibice chętnie będą przychodzili na kolejne edycje - dodawał Krzysztof Ostrowski. - Dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy, np. odnośnie tego, czego kibice oczekują od nas i od klubu. Te uwagi są bardzo fajne i na pewno nas cieszą, tak samo jak fakt, że my możemy przekazać fanom nasze oczekiwania względem nich.

 

To było pierwsze spotkanie z serii „Bądź Bliżej Śląska”. Kolejne planujemy już za miesiąc i liczymy, że będzie cieszyło się podobnym zainteresowaniem. W każdym razie, przygotujcie się na to, że być może to właśnie Wy będziecie mogli postawić w ogniu krzyżowych pytań ludzi związanych z Waszym ukochanym klubem.

 

Liczymy, że zobaczymy się niedługo!

 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Szymon Mikołajczak

Zobacz również