Wydarzenia

Piłkarze Śląska odwiedzili VI Liceum Ogólnokształcące

2015-02-25 16:00:00
Trener Tadeusz Pawłowski wraz ze swoimi zawodnikami odwiedził VI Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. Delegacja Śląska Wrocław gościła w szkole, w której na co dzień uczy się Jakub Wrąbel.

Przedstawiciele Śląska Wrocław, w składzie: trener Tadeusz Pawłowski, Jakub Wrąbel, Paweł Zieliński i Lukas Droppa, odwiedzili dziś VI Liceum Ogólnokształcące. Szkoła, w której uczy się młody golkiper zielono-biało-czerwonych i wnuczka trenera Pawłowskiego, gościła reprezentantów WKS-u w związku z akcją „Śląsk Wrocław w Twojej szkole”.

 

Delegacja Trójkolorowych w murach VI LO odważnie odpowiadała na pytania dociekliwych uczniów placówki. Z podrzucanymi tematami najlepiej radził sobie Lukas Droppa, który trafnymi ripostami potrafił skutecznie rozbawić zgromadzone w sali osoby. Czeski pomocnik zdradził m.in. że najzabawniejszym momentem w jego karierze w Śląsku Wrocław była zdobyta bramka w jesiennym meczu z Jagiellonią Białystok. Po doprecyzowaniu, że pytającemu chodziło o „najzabawniejszą”, a nie „najprzyjemniejszą” chwilę Lukas stwierdził: - To było zabawne. Przecież ja normalnie nie strzelam goli.

 

Po trwającej blisko godzinę rundzie krzyżowych pytań reprezentanci Śląska Wrocław wyszli z uczniami przed budynek szkoły, gdzie na tle efektownego graffiti pozowali do pamiątkowych fotografii.

 

„Śląsk Wrocław w Twojej szkole” to akcja mająca na celu popularyzację sportu wśród uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W jej ramach wybrane placówki oświatowe odwiedzają piłkarze największego klubu na Dolnym Śląsku, którzy spotykają się z wychowankami szkół w regionie, odpowiadają na ich pytania i zawsze przywożą ze sobą atrakcyjne pamiątki!

 

Więcej informacji o akcji można uzyskać po kliknięciu w zakładkę: Śląsk Wrocław w Twojej szkole.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Szymon Mikołajczak

Zobacz również