Wydarzenia

Piłkarze Śląska w jedenastkach kolejki!

2020-10-27 12:00:00
Wojciech Golla i Mateusz Praszelik znaleźli się w najlepszych drużynach 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Piłkarze WKS-u zostali wyróżnieni za mecz z Jagiellonią Białystok.
Stoper Śląska zaliczył bardzo pewny występ i w znacznym stopniu przyczynił się do tego, że wrocławianie zachowali czyste konto w meczu z Jagiellonią (spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0). Trójkolorowi nie stracili bramki po raz drugi w tym sezonie. Wcześniej ta sztuka udała im się w spotkaniu z Piastem Gliwice (2:0).


Praszelik jeszcze przed przerwą pojawił się na boisku w miejsce Marcela Zylli i w drugiej połowie zdobył bramkę, która przesądziła o losach meczu. Było to jego pierwsze trafienie w barwach WKS-u. Pomocnik Śląska znalazł się w drużynie kolejki tygodnika "Piłka Nożna".

Jedenastka 8. kolejki PKO Ekstraklasy:

Niemczycki (Cracovia) - Szot (Wisła Kraków), Golla (Śląsk Wrocław), Frydrych (Wisła Kraków), Janza (Górnik Zabrze) - Szwoch (Wisła Płock), Poletanović (Raków Częstochowa), Chuca (Wisła Kraków) - Van Amersfoort (Cracovia), Lopez (Raków Częstochowa - Jimenez (Górnik Zabrze)

Jedenastka 8. kolejki tygodnika "Piłka Nożna":

Stipica (Pogoń Szczecin) - Szot (Wisła Kraków), Frydrych (Wisła Kraków), Golla (Śląsk Wrocław), Janza (Górnik Zabrze) - Chuca (Wisła Kraków), Praszelik (Śląsk Wrocław), Poletanović (Raków), Lopez (Raków), Van Amersfoort (Cracovia) - Jimenez (Górnik)
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również