Wydarzenia

Piłkarze Śląska zapraszają na wspólne wyjście do kina

2015-09-28 12:00:00
Już od 25 września na ekranach sieci Multikino gości biografia rotmistrza Pileckiego w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Natomiast już we wtorek 29 września o godz. 18:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie zapraszamy na specjalny pokaz z udziałem drużyny Śląska Wrocław.

Za okazaniem biletu z meczu Śląsk Wrocław lub karnetu wejściówki na film „Pilecki” można kupić w kasach Multikina Arkady Wrocławskie za jedyne 11 zł . Na sali kinowej zagoszczą również zawodnicy WKS-u i dla wielu kibiców będzie to z pewnością niepowtarzalna okazja do obejrzenia filmu wspólnie ze swoimi piłkarskimi idolami.

 

Film „Pilecki” to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego (Marcin Kwaśny - „Rezerwat”) od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. Witold Pilecki to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku - niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Losy Pileckiego dobitnie świadczą o jedności planów niemieckich i sowieckich okupantów w stosunku do elity polskiego społeczeństwa.

 

Serdecznie zapraszamy w dniu 29 września o godz. 18:00 do Multikina Arkady Wrocławskie. 

 

Autor: Multikino, Fot. Multikino

Zobacz również