Wydarzenia

Piłkarze WKS-u odwiedzili gimnazjum w Wołowie

2015-03-12 16:00:00
Zawodnicy Śląska Wrocław nie zaprzestają odwiedzania swoich młodych kibiców w szkołach na Dolnym Śląsku. Delegacja WKS-u złożyła dziś wizytę w gimnazjum w Wołowie.

Krzysztof Ostrowski, Bartosz Machaj i Krzysztof Danielewicz odwiedzili dziś gimnazjum w Wołowie, gdzie w ramach akcji „Śląsk Wrocław w Twojej szkole” spotkali się z kibicami-uczniami. Piłkarzom Śląska Wrocław towarzyszyła oczywiście klubowa maskotka Orzeł Ślązak.

 

Po krótkim wstępie i przedstawieniu przybyłych piłkarzy uczniowie wołowskiego gimnazjum mogli zadawać im pytania. Tradycyjnie nie zabrakło tematów zarówno piłkarskich, jak i tych bardziej prywatnych, a dotyczących zawodników Śląska Wrocław. Po rundzie przepytywania zawodników przyszła pora, by prowadzący spotkanie spiker WKS-u Andrzej Gliniak zarządził konkurs. Piłkarze zielono-biało-czerwonych z pomocnikami w postaci uczniów gimnazjum w Wołowie stworzyli więc dwuosobowe drużyny, które zmierzyły się ze sobą w konkursie wiedzy ogólnej. Po wyrównanym pojedynku zwycięzcami okazali się być Bartosz Machaj i Wiktoria, najaktywniejsza uczestniczka zabawy, która na co dzień jest również piłkarką, tyle że w zaprzyjaźnionej Miedzi Legnica.

 

 

Po tej zabawie przyszła pora na pamiątkowe zdjęcia i autografy, do których przedstawiciele Śląska Wrocław jak zwykle chętnie ustawiali się z młodymi kibicami z Wołowa.

 

Przypominamy, że każda szkoła może zgłosić się do naszej akcji. By to zrobić, należy wysłać maila na adres wks@slaskwroclaw.pl, w treści maila podać nazwę szkoły, adres, oraz planowaną datę spotkania. Na pewno się odezwiemy i wspólnie ustalimy datę wizyty. Zależy nam, aby szkoła w miarę swoich możliwości pokazała, jak bardzo chciałaby gościć piłkarzy w swoich progach. Sposób, w jaki szkoła bądź uczniowie nas do tego zachęcą, jest dowolny, ale stanie się głównym czynnikiem, który będziemy brać pod uwagę przy wyborze szkoły, w której pojawią się piłkarze. Liczymy na Waszą kreatywność! Uwaga - informacja skierowana jest do dyrekcji, wychowawców oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów. Jeżeli jesteś uczniem, namów swojego wychowawcę lub nauczyciela i spotkaj się ze swoimi piłkarskimi idolami na żywo!

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Szymon Mikołajczak

Zobacz również