Wydarzenia

Piotr Celeban piłkarzem miesiąca w Lotto Ekstraklasie!

2018-08-08 10:30:00
Kapitan Śląska wybrany został najlepszym zawodnikiem lipca w Lotto Ekstraklasie. Gratulujemy i czekamy na więcej!
Na zwycięstwo Piotra Celebana złożyły się głosy kibiców na stronach internetowych Przeglądu Sportowego i Onetu, facebooku nc+ oraz kapitanów innych ekstraklasowych klubów. W pokonanym polu zostali m.in. Ivan Jukić (Korona Kielce), Joel Valencia (Piast Gliwice), Patryk Tuszyński (KGHM Zagłębie Lubin) czy… Jakub Słowik i Farshad Ahmadzadeh, którzy także byli nominowani do nagrody. Piotr ma już na swoim koncie jedną wygraną w plebiscycie. Wyróżniony został za październik 2011 roku. 
 
Lipiec bez wątpienia należał do stopera WKS-u. W minionym miesiącu „Celi” nie tylko prezentował solidny poziom w defensywie, ale był także nie do zatrzymania w polu karnym rywali. Strzelił gola zarówno w spotkaniu z Cracovią (3:1), jak i z Lechią Gdańsk (1:1). Tym samym jeszcze umocnił swoją pozycję w gronie najbardziej bramkostrzelnych środkowych obrońców w historii naszej ligi. Co więcej, trafił do siatki w 11. sezonie z rzędu. Chapeau bas, kapitanie!
 
Poprzedni tytuł „Piłkarza miesiąca" w zespole Śląska wywalczył Marcin Robak. Napastnik otrzymał wyróżnienie za wrzesień 2018 roku.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również