Wydarzenia

Piotr Celeban z klocków Lego!

2017-11-16 15:30:00
Figura Piotra Celebana wykonana z 65. tysięcy klocków Lego jest najświeższą i największą atrakcją wystawy zorganizowanej na Stadionie Wrocław.
W oficjalnym odsłonięciu figury udział wziął Adam Matysek - dyrektor sportowy Śląska Wrocław, Adam Zawada - wiceprezes Stadionu Wrocław oraz Rafał Szymański, organizator wystawy, która już drugi raz zawitała na ten obiekt. Rzecz jasna nie zabrakło również Piotra Celebana, choć jego obecność była swego rodzaju niespodzianką dla zgromadzonych, wśród których najgłośniejsze były oczywiście dzieci z wrocławskich szkół.Figurę kapitana WKS-u odsłonił Adam Matysek, a chwilę później zza kotary wyłonił się prawdziwy Piotr Celeban. Model zawodnika Śląska wykonany jest w skali 1:1 i jest to pierwszy piłkarz polskiego klubu, który został przedstawiony w ten sposób. Pierwszym polskim piłkarzem w ogóle był Robiert Lewandowski, którego figurę również można podziwiać na stadionowej wystawie.- Piotrek to najlepszy kandydat do alei gwiazd sportu. Jest ostoją drużyny, a jego pracowitość i niezłomność to cechy, które mogą służyć za wzór najmłodszym. Ideą alei  gwiazd sportu jest właśnie przedstawianie takich postaci. Tym samym Piotr Celeban dołącza do takich sław jak Robert Lewandowski, Marcin Gortat czy Rafał Sonik - mówi Rafal Szymański, ogranizator wystawy.
- Odkąd mam dziecko, ponad pięć lat, bawię się Lego niemal codziennie - uśmiecha się Piotr Celeban. - Zobaczyć swoją postać na takiej wystawie to kapitalne uczucie. Wielu chciałoby być na moim miejscu. Wielkie podziękowania dla Rafała Szymańskiego. Rozpiera mnie duma, że będę miał figurę obok takich postaci jak Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska i Rafał Sonik. Podobieństwo moje do figury jest duże. Skala 1:1, elementy koszulki czy mojego wyglądu - wszystko wygląda fajnie. Twórcy wykonali kapitalną robotę. Teraz tylko muszę pochwalić się synkowi i pokazać mu, jak wygląda tata zrobiony z klocków - mówi Piotr Celeban.Poza "klockowym" Piotrkiem uczestnicy obejrzeli specjalny film poświęcony głównemu bohaterowi oraz posłuchali paru słów od Adama Matyska, Adama Zawady i Rafała Szymańskiego. A potem już tylko "to, co tygrysy lubią najbardziej" - autografy i zdjęcia, a także oglądanie wystawy. Wyjątkową figuę i całą wystawę można podziwiać na Stadionie Wrocław do 28 stycznia 2018 roku. To 100 nowych figur, 7 milionów klocków i - przede wszystkim - Piotr Celeban na wyciągnięcie ręki! Zapraszamy!

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również