Wydarzenia

Plan sparingów na obozie w Chorwacji [AKTUALIZACJA]

2021-06-25 09:50:00
Pięć meczów sparingowych rozegrają piłkarze Śląska podczas obozu przygotowawczego w Chorwacji. Miejscowość Sveti Martin na Muri stanie się domem drużyny WKS-u w dniach 20-30 czerwca. Prezentujemy listę springpartnerów Trójkolorowych.
Dziesięć dni zgrupowania zapełnione będą intensywną pracą. Poza jednostkami treningowymi na zawodników czeka niezwykle ważny element przygotowań - mecze sparingowe. W Chorwacji wrocławianie zagrają pięć meczów z silnymi, zagranicznymi przeciwnikami.
 
Trzy mecze zostaną rozegrane w miejscu, gdzie stacjonować będą piłkarze WKS-u, miejscowości Sveti Martin na Muri. Natomiast dwa sparingi odbędą się w słoweńskich miastach Lendava oraz Ptuj, położonych jednak w pobliżu ośrodka Śląska.
 
Sparingi na obozie w Chorwacji:
 
Śląsk Wrocław vs. FK Vojvodina - 23.06, godz. 18:00, Odranci
 
Śląsk Wrocław vs. NK Osijek - 26.06, godz. 11, Sveti Martin na Muri
 
Śląsk Wrocław vs. NK Slaven Belupo - 26.06, godz. 18:00, Sveti Martin na Muri
 
Śląsk Wrocław vs. NK Polet Sveti Martin na Muri - 29.06, godz. 10:00, Sveti Martin na Muri (AKTUALIZACJA)
 
Śląsk Wrocław vs. Hajduk Split - 29.06, godz. 17:00, Ptuj
 
Zespół Jacka Magiery czeka bardzo solidne przetarcie przed rozgrywkami UEFA Conference League oraz PKO Ekstraklasy - mocni rywale, sporo meczów i dwa dni z dwoma sparingami w ciągu kilku godzin.
 
Pierwszy przeciwnik - FK Vojvodina - to czwarty zespół poprzedniego sezonu silnej ligi serbskiej, dwukrotny mistrz i dwukrotny zdobywca Pucharu Serbii (ostatni raz w sezonie 2019/20), który w poprzednim sezonie rywalizował w eliminacjach Ligi Europy przegrywając po dogrywce ze Standardem Liege.
 
Drugim rywalem WKS w Chorwacji będzie wicemistrz tego kraju, NK Osijek. Ta drużyna w ligowych rozgrywkach kraju srebrnych medalistów ostatniego mundialu ustąpiła jedynie Dinamo Zagrzeb. W minionym sezonie rywalizowała w eliminacjach Ligi Europy, przegrywając w dwumeczu z FC Basel. Co ciekawe trenerem NK Osijek jest Nenad Bjelica, były szkoleniowiec poznańskiego Lecha.
 
Kolejnym przeciwnikiem wrocławian będzie NK Slaven Belupo. Siódmy zespół poprzedniego sezonu ligi chorwackiej, z którym WKS mierzył się latem 2019 roku podczas zgrupowania w Rogli. Wówczas wrocławianie okazali się lepsi, wygrywając 2:0. Szkoleniowcem Slavena Belupo jest inny były trener drużyny Ekstraklasy - Dean Klafurić, mistrz Polski z Legią Warszawa.
 
29 czerwca Śląsk rozegra dwa ostatnie sparingi. Pierwszy rywalem będzie miejscowa drużyna NK Polet Sveti Martin na Muri, występująca w grupie północnej 3. ligi chorwackiej. W sezonie 2020/21 zespół ten wystąpił w grupie walczącej o awans, zajmując drugie miejsce (promocję zdobywał tylko pierwszy zespół). NK Polet kilka dni przed sparingiem ze Śląskiem zmierzył się z NK Osijek, innym rywalem WKS-u i wicemistrzem kraju, przegrywając po dobrym meczu tylko 2:4.

Popołudniowym przeciwnikiem będzie z kolei Hajduk Split, czyli czwarta drużyna poprzedniego sezonu ligi chorwackiej. Hajduk to jedna z bardziej utytułowanych drużyn tego kraju - za czasów Jugosławii zdobyła 10 tytułów mistrzowskich i 9 krajowych pucharów, a po przekształceniu w Chorwacji świętowała mistrzostwo kolejne 9 razy, dokładając 6 pucharów. W minionym sezonie Hajduk rywalizował w eliminacjach Ligi Europy, przegrywając w dwumeczu z tureckim Galatasaray.
 
Transmisje z meczów są planowane na kanale YouTube Śląska Wrocław.


Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również