Wydarzenia

Pobijemy rekord kibiców niepełnosprawnych na meczu!

2015-04-17 14:25:00
Ciągle zbieramy zgłoszenia kibiców niepełnosprawnych na mecz Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk. Już teraz na naszych listach jest ponad 700 osób - w sobotę padnie rekord!

Nieoficjalny rekord niepełnosprawnych fanów na jednych zawodach sportowych wynosi 720 osób, a my już dziś wiemy, że w sobotę na Stadionie Wrocław pobijemy ten wynik! Zgłoszenia ciągle napływają, więc liczymy, że do jutra dobijemy do naszego upragnionego tysiąca kibiców wspierających Śląsk Wrocław w starciu z gdańską Lechią.

 

W bieżącym tygodniu, w trakcie 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, na polskich stadionach rodzimy oddział CAFE (ang. Centre for Access to Football in Europe) organizuje Tydzień Akcji - Pełen Dostęp, Pełen Football. W ramach tej inicjatywy podczas najbliższej serii gier, kluby szczególnie otwierają się na potrzeby osób niepełnosprawnych.

 

- We Wrocławiu od momentu założenia przy Śląsku Klubu Kibiców Niepełnosprawnych w 2008 roku bramy dostępności otwarte są tak szeroko, że postanowiliśmy wymyślić coś oryginalnego. Nie jest to łatwe uwzględniając, iż na każdy mecz odbywający się na Stadionie Wrocław uczęszcza średnio 200 osób niepełnosprawnych i opiekunów, a na koncie KKN-u jest zorganizowanie ponad 100 wyjazdów na imprezy sportowe. Przypomnieliśmy więc sobie o rekordzie poznanym podczas londyńskiej konferencji z 2011 roku i liczbie - 720 niepełnosprawnych fanów. Cel na spotkanie Śląska z Lechią Gdańsk sam się nakreślił - zaznacza prezes wrocławskiego Klubi Kibiców Niepełnosprawnych Paweł Parus, który dodaje również: -  Najwięcej osób niepełnosprawnych na meczu piłki nożnej pojawiło się w Bukareszcie podczas finału Ligi Europy. Mecz ten obejrzało 350 fanów niepełnosprawnych. W sobotę pojawia się więc okazja pobicia dwóch rekordów!

 

Na zgłoszenia czekamy do 18 kwietnia! Należy ich dokonywać poprzez zbiorcze listy, koniecznie z imieniem, nazwiskiem i nr. PESEL - prosimy o wysyłanie ich na adres mailowy: mfitas@slaskwroclaw.pl. Szczegółowe informacje dostępne pod numerem: 792 930 094.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Klub Kibiców Niepełnosprawnych

Zobacz również