Wydarzenia

Pójść za ciosem

2021-07-22 08:00:00
Po pokonaniu Paide, Śląsk Wrocław przystępuje do rywalizacji w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Rywalem będzie ormiański Ararat Erywań.
W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy Śląsk zrobił swoje i wyeliminował estońskie Piade, wygrywając w dwumeczu 4:1. Najpierw Trójkolorowi zwyciężyli na wyjeździe 2:1, a następnie pewnie wygrali na Stadionie Wrocław 2:0 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

Tutaj czeka ich przeciwnik, który sprawił dosyć sporą niespodziankę. Ararat Erywań, żeby znaleźć się w drugiej fazie eliminacji musiał wyeliminować węgierski Fehervar, który był zdecydowanym faworytem tamtego dwumeczu. W pierwszym spotkaniu Ararat zremisował 1:1, natomiast w rewanżu w Armenii, gospodarze wygrali 2:0. - Analizowaliśmy Ararat, wiemy jak grają i czego się spodziewać. To dobry zespół, nie można go lekceważyć, ale znamy ich mocne i słabsze punkty, o których oczywiście nie będę dziś mówił. Jesteśmy dobrze przygotowani i zdeterminowani, by sięgnąć po wygraną - mówił Patryk Janasik na przedmeczowej konferencji prasowej.

Ararat to aktualny zdobywca Pucharu Armenii i to właśnie dzięki temu osiągnięciu podopieczni trenera Vardana Bichakhchyana uzyskali możliwość gry w europejskich pucharach. Poprzedni sezon ligowy zakończyli natomiast na czwartym miejscu. Klub ze stolicy Armenii ma w swojej historii kilka znaczących osiągnięć. Sześciokrotnie zdobywali oni puchar kraju, a także mają na koncie jedno mistrzostwo zdobyte w 1993 roku. 

Zwykle Ararat rozgrywa swoje spotkania na stadionie imienia Vazgena Sargsyana w Erywaniu. Mecz ze Śląskiem odbędzie się jednak w miejscowości Gyumri, położonej nieco ponad 100 kilometrów na północ od stolicy Armenii. 

O ile mecze z Paide Linnameeskond można było traktować jako przystawkę. tak rywalizacja z Araratem na dobre wprowadzi Śląsk w intensywny sezon. Po czwartkowym spotkaniu w Armenii, Trójkolorowi wracają do Polski, gdzie już w niedzielę zainaugurują rozgrywki PKO Ekstraklasy meczem z Wartą Poznań. - Dużo rozmawiamy i podkreślamy gotowość każdego zawodnika. Wchodzimy w tę część sezonu, gdzie gramy mecze co trzy dni i oby to się tak utrzymało do grudnia, żebyśmy jak najwięcej czasu spędzali na boisku. Mecz z Araratem to jeden z etapów realizacji tego celu - mówił Jacek Magiera na przedmeczowej konferencji prasowej.

Początek meczu Ararat - Śląsk o godz. 15:00. Transmisja w Polsacie Sport. Na naszej stronie internetowej przeprowadzimy tekstową relację live. Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również