Wydarzenia

Poprawa: Byłem przygotowany

2021-04-05 20:40:00
- Ciężko pracowałem, by dostać szansę od trenera Magiery i cieszę się, że to się udało już w pierwszym meczu, tym bardziej, że w zwycięskim - mówi Konrad Poprawa, obrońca Śląska, po swoim pierwszym spotkaniu w tym sezonie Ekstraklasy, w którym WKS pokonał Jagiellonię 1:0.
Konrad Poprawa: Byłem przygotowany do gry, w rytmie meczowym, bo występowałem co weekend w drugiej drużynie. Ciężko pracowałem, by dostać szansę od trenera Magiery i cieszę się, że to się udało już w pierwszym meczu, tym bardziej, że zwycięskim. Trzy punkty i czyste konto to najlepsze co mogliśmy dziś zrobić.
 
Dla mnie takie ustawienie nie było nowością, bo w drugiej drużynie występowałem w nim wiele razy. Dobrze się w nim czuję, ale nie mówię, że w formacji z czwórką obrońców nie dałbym rady albo źle bym się czuł. W takiej też mogę zagrać, nie ma żadnego problemu.
 
Zostałem zaproszony w tygodniu do treningów z pierwszą drużyną, wystąpiłem w grze wewnętrznej i trener Magiera powiedział mi, że chce mnie widzieć na zajęciach jego zespołu. Wiem, że obserwował mnie też w meczu z Wigrami Suwałki i to również miało wpływ na moje pojawienie się w Białymstoku. Przewidywałem po treningach, że mogę dostać szansę, szykowałem się do tego.
 
Uważam, że mieliśmy kontrolę nad meczem i dopiero w ostatnich minutach Jagiellonia zepchnęła nas do obrony. Potrafiliśmy się jednak wybronić, pokazaliśmy charakter i za to szacun dla całej drużyny.
 
Bardzo dobrze dogadywaliśmy się w formacji z Łukaszem i Markiem. Z Łukaszem grałem kiedyś nawet w sparingu drugiej drużyny, a z Markiem nie raz trenowałem na zajęciach I drużyny. Komunikacja była bardzo dobra i oby tak dalej.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również