Wydarzenia

Porozumienie z Gminą Miękinia podpisane

2018-09-19 18:00:00
Śląsk Wrocław zaprasza kolejnych lokalnych partnerów do współpracy na rzecz szkolenia dzieci i młodzieży. Dziś Śląsk Wrocław podpisał porozumienie z Uczniowskim Klubem Sportowym Gminy Miękinia.
WKS Śląsk Wrocław zaprasza do współpracy kolejne lokalne samorządy oraz kluby piłkarskie, które funkcjonują na ich terenie. Głównymi założeniami strategicznego porozumienia są wspólne działania na rzecz szkolenia dzieci i młodzieży.

- Traktujemy to porozumienie bardzo poważnie. Chcemy, by nasi trenerzy przyjeżdżali do was, a uczniowie i adepci futbolu z Gminy Miękinia na mecze Śląska. Trenerzy z gminy objęci będą wsparciem akademii w zakresie programu szkolenia i w procesie weryfikacji tych najzdolniejszych piłkarzy. Gwarantuję, że będziemy to robić jak najlepiej, możliwie na co dzień. Obyśmy z terenów Miękini w przeciągu kilku lat mieli zawodnika pierwszej drużyny Śląska - mówił Marcin Przychodny, prezes wrocławskiego klubu, podczas podpisania umowy w Urzędzie Gminy Miękinia. W spotkaniu wzięli udział również Tomasz Horwat, dyrektor Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław oraz gracze pierwszej drużyny - Marcin Robak, Piotr Celeban i Damian Gąska.- To ważne wydarzenie, dla mnie jako gospodarza gminy, bo jestem głęboko przekonany, że łącząc siły z profesjonalistami ze Śląska Wrocław możemy znacznie uatrakcyjnić ofertę zajęć piłkarskich dla dzieci i młodzieży, wyłaniać młode talenty i zapewnić system szkoleń sportowych na naprawdę wysokim poziomie - podkreślał Jan Grzegorczyn, wójt Gminy Miękinia.

Po formalnościach przyszedł czas na przełożenie słów na czyny. Trenerzy akademii piłkarskiej Śląska Wrocław oraz trójka graczy I drużyny przeprowadzili trening dla kilku grup młodych adeptów futbolu z terenów Gminy Miękinia. - To będzie część treningu, który na co dzień stosujemy w naszej akademii. Doświadczycie tego, jak ćwiczą młodzi piłkarze WKS-u. Mamy nadzieje, że dzięki tej współpracy traficie do naszej akademii i w przyszłości będziecie reprezentować barwy Śląska Wrocław - zwracał się do przyszłych piłkarzy dyrektor Tomasz Horwat.Wspólny trening, wyjątkowi goście, mnóstwo uśmiechów, a potem zdjęcia i autografy. Dla dzieci był to wspaniały dzień pełen emocji, a dla Śląska Wrocław kolejny krok ku rozwoju klubu i akademii.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Karolina Pawłowska

Zobacz również