Wydarzenia

Posłuchaj reportażu o Januszu Sybisie

2015-09-22 10:35:00
Już we wtorek po godz. 17:30 na antenie Radia Wrocław emisja reportażu o legendzie Śląska Wrocław Januszu Sybisie. Tego interesującego materiału możecie wysłuchać już za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni.

"Jasiu, Jasiu bramkę strzel" - śpiewali przez wiele lat kibice Śląska Wrocław, a on odwdzięczał się fenomenalnymi dryblingami, pięknymi strzałami i cudownymi golami, a potem nisko kłaniał się swoim fanom. Był królem strzelców drugiej ligi, wprowadził Śląsk do ekstraklasy (ówczesnej I ligi) i przez wiele lat stanowił o sile wrocławskiego zespołu, zdobywając w nim mistrzostwo Polski i krajowy puchar.

 

W reportażu obok głównego bohatera Janusza Sybisa jego karierę wspominają: były znakomity piłkarz, obecnie trener Śląska Tadeusz Pawłowski, legendarny masażysta wrocławskiej drużyny Piotr Ruśniok, a także wieloletni dziennikarz radiowy i telewizyjny Andrzej Ostrowski. W materiale wykorzystano fragmenty relacji radiowych Andrzeja Ostrowskiego z meczów Śląska z Polonią Bytom, Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź, znajdujących się w archiwum Radia Wrocław.

 

Emisja reportażu "Janusz Sybis - Król Wrocławia" już we wtorek o godz. 17:30.

 

Materiału można wysłuchać również już teraz na stronie internetowej rozgłośni. Wystarczy kliknąć: TUTAJ.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również