Wydarzenia

Powrót do treningów we Wrocławiu

2021-01-28 17:00:00
Po jedenastu dniach przygotowań w Turcji, zespół Vitezslava Lavička wrócił do pracy we Wrocławiu. Trójkolorowi trenowali przy Oporowskiej.
Przygotowania drużyny Śląska do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy można podzielić na trzy etapy. Pierwszym były treningi we Wrocławiu na początku stycznia. Wówczas trenerzy mocniej skupili się na pracy nad wytrzymałością i przygotowaniem fizycznym. W drugim etapie przygotowań zespół WKS-u udał się do Turcji, by na murawie w Antalyi szlifować dynamikę, technikę i taktykę podczas wielu treningów z piłką. Dziś Trójkolorowi zaczęli ostatnią część pracy w zimowej przerwie, skupiająca się już konkretnie na najbliższym przeciwniku - Stali Mielec.

 
Po powrocie z obozu cała drużyna przeszła testy na obecność koronawirusa. Wyniki wszystkich przebadanych osób były negatywne. Zawodnicy otrzymali jeden dzień wolnego, w środę trenowali indywidualnie, a w czwartek spotkali się ponownie na wspólnych zajęciach. Dobra pogoda pozwoliła przeprowadzić je na boisku przy ul. Oporowskiej.
 
W czwartkowych zajęciach trener Lavička miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników z kadry, także tych, których podczas obozu przygotowawczego dotknęły drobne urazy. Indywidualnie na siłowni pracowali jedynie Olivier Wypart i Lubambo Musonda. Po raz pierwszy z drużyną trenowali nowi piłkarze Śląska - Maciej Wilusz i Łukasz Bejger.


Zawodnicy WKS-u w najbliższych dniach będą pracować we Wrocławiu, a w niedzielę wyjadą na pierwszy ligowy mecz w tym roku - do Mielca. W poniedziałek o godz. 18 mecz ze Stalą w ramach 15. kolejki PKO Ekstraklasy.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również