Wydarzenia

Puchar Polski dla Śląska Wrocław Blind Football!

2022-10-17 11:55:00
Sekcja Blind Football Śląska Wrocław odniosła kolejny wielki sukces. WKS po heroicznym boju pokonał Wisłę Kraków po serii rzutów karnych i sięgnął po tytuł Pucharu Polski.
Śląsk Wrocław Blind Football powstał w 2019 roku i zrzesza w swoich szeregach niewidomych zawodników. Największym sukcesem organizacji bez wątpienia jest zdobycie klubowych mistrzostw świata, ale też m.in. zwycięstwa w turnieju w Belgii oraz w Pucharze Polski. Teraz zawodnicy WKS-u do gabloty dokładają kolejne trofeum. 

W turnieju Pucharu Polski oprócz Śląska Wrocław brały udział trzy drużyny: Górnik Zabrze, Niewidzialni Bielsko-Biała oraz Wisła Kraków. WKS i „Biała Gwiazda” to dwie najmocniejsze ekipy w Polsce, więc wiadome było, że to w ich starciu poznamy zdobywcę tytułu. 
 
- Podeszliśmy z dużym respektem do Wisły. W ich składzie jest sporo reprezentantów Polski i to oznaczało, że czeka nas naprawdę wymagające zadanie – tak w wypowiedzi dla naszej strony internetowej sytuację skomentował trener Śląska Wrocław Blind Football, Mikołaj Nowacki. 
 
Plan na mecz był dość prosty. Śląsk mając świadomość o nieprzeciętnym potencjale ofensywnym rywali, chciał przede wszystkim skupić się na defensywie i utrzymaniu wyniku do końcowego gwizdka. Brak zwycięzcy w podstawowym czasie gry oznaczałby konkurs rzutów karnych, w których WKS jest wyjątkowo mocny i skuteczny. 
 
Jednak czasem nawet najlepsze plany są dość szybko weryfikowane przez rzeczywistość. Wisła Kraków zdołała objąć prowadzenie i w obozie WKS-u rozpoczęła się gonitwa za wynikiem. Sytuacja była trudna, ale nie beznadziejna. Piłkarze szukali swoich szans i przed samą końcówką udało się doprowadzić do wyrównania. Z powodu starcia z graczem Wisły jeden z zawodników musiał opuścić boisko, a na placu gry zameldował się Adrian Słoninka. Chwilę później ten zawodnik podszedł do rzutu wolnego i fenomenalnym uderzeniem wyrównał stan gry. 
 
W serii rzutów karnych niekwestionowanym bohaterem został Michał Płachecki, który nie pozwolił piłkarzom Wisły na zdobycie choćby jednej bramki. Końcowe zwycięstwo i triumf w Pucharze Polski Śląskowi dała bramka autorstwa Łukasza Byczkowskiego. 
 
- Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i rzeczywiście takie było. Nie ukrywam, że liczyliśmy na rzuty karne, gdyż już nie raz wygrywaliśmy z Wisłą właśnie po konkursach jedenastek. Gdy udało się doprowadzić do wyrównania, byłem już spokojny. W rzutach karnych pokazaliśmy wielką klasę i niezwykle cieszę się z tego zwycięstwa – mówi Nowacki. 

 
Śląsk Wrocław Blind Football sięga po Puchar Polski po spotkaniu pełnym potu, krwi i dobrego futbolu. W imieniu społeczności WKS-u składamy ogromne gratulacje i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w niedalekiej przyszłości. 


Autor: Marek Wadas, Fot. Adrian Stykowski/ Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław