Wydarzenia

Puchar Polski w blind footballu we Wrocławiu!

2023-06-22 10:00:00
Drużyna Śląsk Wrocław Blind Football staje przed szansą zdobycia kolejnego trofeum. Już w najbliższy weekend, w dn. 24-25 czerwca, zostanie rozegrany turniej o Puchar Polski w blind footballu. To świetna okazja, aby zobaczyć na żywo naszych zawodników – zawody odbędą się bowiem przy ul. Kamiennogórskiej we Wrocławiu.
Puchar Polski w blind footballu zostanie rozegrany na obiekcie przy ul. Kamiennogórskiej 16, należącym do Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących. To właśnie na tym boisku na co dzień trenuje zespół Śląska Wrocław. Nadchodzący turniej to dla naszych piłkarzy najważniejsze wydarzenie tego roku, w związku z czym szczególnie mocno liczą na wsparcie miejscowych kibiców. Pierwsze mecze zaplanowano na sobotę, 24 czerwca. Początek zmagań już o godz. 11:30. 
 
Największe emocje czekają kibiców w niedzielę! To właśnie wtedy zostanie rozegrany mecz finałowy, który wyłoni zdobywcę Pucharu Polski w blind footballu. Dotychczas kwestię zwycięstwa rozstrzygały między sobą zespoły Śląska Wrocław i Wisły Kraków. Tym razem obsada turnieju będzie nieco mocniejsza, ale nie ulega wątpliwości, że to właśnie gospodarze i piłkarze Wisły są zdecydowanymi faworytami rozgrywek.
 
O tytuł najlepszej drużyny w kraju powalczą jednak nie tylko Śląsk i Wisła, ale również Niezłomni Blind Football Zabrze, Warta Poznań Blind Football i Niewidzialni Bielsko-Biała. Otwarcie turnieju zaplanowano na godz. 11:30 w sobotę. Pół godziny później zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra, który oficjalnie rozpocznie zmagania o Puchar Polski w blind footballu. 
 
W sobotę odbędzie się faza grupowa, natomiast w niedzielę mecz o trzecie miejsce i finał!
 
Grupa A
Warta Poznań Blind Football
Wisła Blind Football Kraków
Start Niewidzialni Bielsko-Biała BF
 
Grupa B
Niezłomni Blind Football Zabrze
Śląsk Wrocław Blind Football


 
Śląsk Wrocław to wielka piłkarska rodzina, a zespół blind footballu stanowi jej niezwykle istotną i utytułowaną część. Klubowi Mistrzowie Świata z 2019 roku niejednokrotnie udowadniali, że należą do światowej czołówki. Nie ulega wątpliwości, iż podczas nadchodzącego turnieju o Puchar Polski dołożą wszelkich starań, aby do swojej bogatej kolekcji dołożyć kolejne trofeum. Drużyna trenera Mikołaja Nowackiego z całego serca liczy na wsparcie kibiców Śląska!
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław