Wydarzenia

Raport kartkowy przed meczem z Miedziowymi

2021-04-29 00:10:00
Tradycyjnie przed kolejnym meczem Śląska w PKO Ekstraklasie prezentujemy raport kartkowy dotyczący wrocławskiej drużyny. Kto ostatnio został napomniany, kto jest zawieszony, kto zagrożony, kto uzbierał najwięcej "żółtek"? Odpowiedzi w raporcie.
Podczas poprzedniego meczu WKS-u - z Podbeskidziem - żaden piłkarz Śląska nie został napomniany żółtą kartką. Kilka dni później, podczas starcia z Rakowem, sytuacja wyglądała już o wiele gorzej. Piąte "żółtko" zobaczył Fabian Piasecki, co nie ma jeszcze wielkiego wpływu na sytuację kadrową, bo napastnik będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu, ale poza nim czwarte w sezonie napomnienie otrzymał Israel Puerto, a do tego czerwoną kartką został ukarany Konrad Poprawa. Zarówno dla Hiszpana, jak i Polaka, oznacza to mecz pauzy. Przeciwko Zagłębiu żadnego z tych obrońców nie zobaczymy na murawie.
 
W gronie zagrożonych zawieszeniem w kadrze Śląska są teraz dwaj piłkarze: Krzysztof Mączyński i Maciej Wilusz. Obaj "uzbierali" jak na razie trzy żółte kartki i kolejna oznacza spotkanie przerwy.
 
Na szczycie listy najczęściej napominanych zawodników WKS-u w tym sezonie znajdują się Dino Stiglec i Mark Tamás. Obaj obrońcy mają na koncie sześć żółtych kartek. Kolejne zawieszenie będą musieli odbyć w przypadku uzbierania ośmiu.
 
Wspomniani Stiglec i Poprawa oraz Marcel Zylla to jedyni zawodnicy w szeregach Trójkolorowych, którzy zostali ukarani czerwonym kartonikiem.
 
Spotkanie Śląsk vs. Zagłębie w piątek, 30 kwietnia, o godz. 20:30 na Stadionie Wrocław.
 
Pełna lista kartkowiczów Śląska Wrocław w tym sezonie: 
 
Żółte kartki:
1 - Szymon Lewkot, Matus Putnocky, Waldemar Sobota, Lubambo Musonda, Michał Szromnik, Mateusz Praszelik, Guillermo Cotugno, Mathieu Scalet, Konrad Poprawa
2 - Maciej Pałaszewski, Mariusz Pawelec, Robert Pich, Patryk Janasik, Łukasz Bejger, Erik Exposito
3 - Maciej Wilusz, Krzysztof Mączyński
4 - Marcel Zylla, Piotr Celeban, Israel Puerto
5 - Fabian Piasecki
6 - Dino Stiglec, Mark Tamás
 
Czerwone kartki:
1 - Dino Stiglec, Marcel Zylla, Korad Poprawa
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również