Wydarzenia

Raport kartkowy przed meczem z Wartą

2021-05-09 10:00:00
Tradycyjnie przed kolejnym meczem Śląska w PKO Ekstraklasie prezentujemy raport kartkowy dotyczący wrocławskiej drużyny. Kto ostatnio został napomniany, kto jest zawieszony, kto zagrożony, kto uzbierał najwięcej "żółtek"? Odpowiedzi w raporcie.
Po bardzo "owocnym" w zawieszenia (brak Israela Puerto i Konrada Poprawy) meczu z Zagłębiem, tym razem trener Magiera nie musi martwić się brakiem piłkarzy wynikającym z nadmiarem kartek. Obaj obrońcy mogą być brani pod uwagę przy ustalaniu składu, a dodatkowo w ostatnim spotkaniu derbowym żaden zawodnik WKS-u nie otrzymał żółtej kartki.
 
W gronie zagrożonych zawieszeniem w kadrze Śląska są teraz dwaj piłkarze: Krzysztof Mączyński i Maciej Wilusz. Obaj "uzbierali" jak na razie trzy żółte kartki i kolejna oznaczać będzie dla nich koniec sezonu - do rozegrania pozostanie bowiem już tylko jedno spotkane, ze Stalą Mielec.
 
Na szczycie listy najczęściej napominanych zawodników WKS-u w tym sezonie znajdują się Dino Stiglec i Mark Tamás. Obaj obrońcy mają na koncie sześć żółtych kartek. Kolejne zawieszenie będą musieli odbyć w przypadku uzbierania ośmiu.
 
Wspomniani Stiglec i Poprawa oraz Marcel Zylla to jedyni zawodnicy w szeregach Trójkolorowych, którzy zostali ukarani czerwonym kartonikiem.
 
Spotkanie Warta vs. Śląsk w niedzielę, o godz. 15, w Grodzisku Wielkopolskim.
 
Pełna lista kartkowiczów Śląska Wrocław w tym sezonie: 
 
Żółte kartki:
1 - Szymon Lewkot, Matus Putnocky, Waldemar Sobota, Lubambo Musonda, Michał Szromnik, Mateusz Praszelik, Guillermo Cotugno, Mathieu Scalet, Konrad Poprawa
2 - Maciej Pałaszewski, Mariusz Pawelec, Robert Pich, Patryk Janasik, Łukasz Bejger, Erik Exposito
3 - Maciej Wilusz, Krzysztof Mączyński
4 - Marcel Zylla, Piotr Celeban, Israel Puerto
5 - Fabian Piasecki
6 - Dino Stiglec, Mark Tamás
 
Czerwone kartki:
1 - Dino Stiglec, Marcel Zylla, Korad Poprawa
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również