Wydarzenia

Raport wrocławskich kadrowiczów

2022-09-28 17:00:00
Trwająca przerwa na kadrę była okresem wielu występów zawodników Śląska. Choć wrocławianie nie rozegrali sparingu, to część piłkarzy ruszyła w świat, aby wystąpić w reprezentacjach - czy to młodzieżowych Polski, czy swojego kraju. Zapraszamy do podsumowania tego okresu.
Powołanie na zgrupowanie reprezentacji Islandii otrzymał Daniel Leo Gretarsson. Islandczycy rozegrali dwa spotkania – pierwsze towarzyskie z Wenezuelą, a drugie w ramach Ligi Narodów przeciwko Albanii. Obrońca WKS-u wygrany sparing 1:0 obejrzał z ławki rezerwowych, lecz w meczu o stawkę odegrał bardzo znaczącą rolę. Gretarsson pojawił się na placu gry już w 13. minucie, gdyż Aron Gunnarsson otrzymał czerwoną kartkę i selekcjoner Arnar Vidarsson musiał koniecznie wstawić kolejnego defensora. Islandia w ostatniej akcji meczu heroicznie doprowadziła do remisu 1:1, a stoper Śląska Wrocław wygrał sześć pojedynków i znacząco pomógł swojej reprezentacji w utrzymaniu w dywizji B Ligi Narodów.

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla Karola Borysa. Młody pomocnik przed przerwą na kadrę rozegrał swój pierwszy ligowy mecz w podstawowym składzie, potem pojechał na zgrupowanie kadry U-17. Ta wzięła udział w turnieju o Puchar Syrenki, w którym zajęła trzecie miejsce. Selekcjoner Marcin Włodarski w każdm ze spotkań wybierał zawodnika WKS-u do podstawowego składu. Najpierw rozegrał 63 minuty w wygranym 5:2 starciu z Uzbekistanem, następie 83 minuty w przegranym 0:2 półfinale z Portugalią, a na koniec zaliczył 66 minut w meczu o 3. miejsce z Anglią, która została rozgromiona przez Biało-Czerwonych 5:0.

Swoje minuty w koszulce z orłem na piersi dostał także Miłosz Kurowski. Miał on okazję zadebiutować w prowadzonej przez selekcjonera Marcina Brosza reprezentacji Polski U-19 w trakcie zakończonej I rundy eliminacji do mistrzostw Europy, pojawił się w 88 minucie starcia z Estonią oraz 87 minucie ostatniego meczu tej fazy rozgrywek, czyli w pojedynku z Włochami.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław