Wydarzenia

Raporty statystyczne po #ŚLĄGÓR

2020-11-08 10:00:00
Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Śląska z Górnikiem rozegrane awansem w ramach 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Prezentujemy statystyki i raport fitness z tego meczu.
Drugi raz z rzędu WKS zachował czyste konto (poprzednio 1:0 z Jagiellonią). Ma to swoje odzwierciedlenie w statystyce InStat Index, w której najlepszy wynik osiągnął Matus Putnocky (311), a za nim uplasował się Israel Puerto (288). Hiszpan imponował pod względem pojedynków, wygrywając wszystkie (!) 14 z nich. Otrzymał również najwięcej podań od kolegów (51), samemu wykonując ich 79 (57 celnych). Zaliczył również 17 odzyskanych piłek, co również było najlepszym wynikiem w zespole.

Najwięcej kilometrów po stronie Śląska przebiegł tym razem Robert Pich. Słowacki skrzydłowy pokonał 10,63 km. Najszybciej biegał z kolei Lubambo Musonda, drugi ze skrzydłowych. Zambijczyk zaliczył najwięcej sprintów (20), a także najwyższą prędkość maksymalną (32,30 km/h).

Skuteczność podań była sobotniego wieczoru najmocniejszą stroną Piotra Celebana, posyłającego piłki do partnerów z drużyny ze skutecznością 86% (48/56). Erik Exposito wyróżnił się w rubryce dryblingów (8 skutecznych na 11 prób), a Mateusz Praszelik pod względem strzałów (2 celne na 4 próby).

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Statystyki meczu TUTAJ

Raport fitness TUTAJ

 

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również