Wydarzenia

Raporty statystyczne po #ŚLĄPOG

2021-03-01 12:00:00
Prezentujemy statystyki oraz raport fitness po spotkaniu Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin. Wrocławianie wygrali 2:1 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.
Po raz trzeci z rzędu zawodnikiem, który pokonał najdłuższy dystans w meczu był Mathieu Scalet. Pomocnik Śląska przebiegł aż 12,74 km i podobnie jak w przypadku meczu z Lechem Poznań i Wisłą Kraków był to najlepszy wynik wśród piłkarzy obu drużyn. Scalet osiągnął też największą prędkość maksymlaną (32,89 km/h). Z kolei najwięcej sprintów w zespole Śląska wykonał Bartłomiej Pawłowski (22).

Najwyższy wynik w kategorii InStat Index, mierzącej efektywność piłkarzy, osiągnął Erik Exposito (316). Hiszpan zdobył dwie bramki w końcówce pierwszej połowy, które jak się potem okazało przesądziły o losach meczu i zapewniły Trójkolorowym zwycięstwo. Za nim uplasowali się obrońcy WKS-u: Mark Tamás (297) i Guillermo Cotugno (277). Ten drugi wykonał też najwięcej celnych podań. (77%, 33/43).

Jeśli chodzi o największą liczbę wygranych pojedynków to w zespole Śląska wyróżniał się Mathieu Scalet. Pomocnik WKS-u wygrał 16 z 35 bezpośrednich starć. W pojedynkach powietrznych bardzo dobrze spisywał się Erik Exposito. Hiszpański napastnik zwyciężył w 11 z 17 takich starć. 

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Statystyki meczu TUTAJ

Raport fitness TUTAJ

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również