Wydarzenia

Raporty statystyczne po #ŚLĄRCZ

2020-12-06 10:00:00
Śląsk po trudnym meczu pokonał na własnym boisku dotychczasowego lidera tabeli, Raków Częstochowa. Zwycięską bramkę zdobył Bartłomiej Pawłowski. Prezentujemy statystyki i raport fitness z tego spotkania.
Spotkanie z Rakowem było bardzo ważne, ale i niezwykle wymagające. Śląsk przebiegł ponad 100 km, rywale - ponad 114. W drużynie z Wrocławia wyróżnił się Bartłomiej Pawłowski, który nie dość, że pokonał najdłuższy dystans ze wszystkich graczy (10,97 km), to wykonał też najwięcej sprintów spośród Trójkolorowych (17). Wracający do pierwszego składu po długiej kontuzji Patryk Janasik okazał się z kolei najszybszym tego dnia piłkarzem WKS-u, z prędkością maksymalną 33,73
 
Dobry mecz wykonaniu Pawłowskiego ma swoje odzwierciedlenie również w innych liczbach. To właśnie skrzydłowy zaliczył najwyższy wynik w kategorii InStat Index, mierzącej efektywność piłkarzy (328). Tuż za nim uplasowali się Dino Stiglec (320) i debiutujący między słupkami Michał Szromnik (308). Pawłowski oddał też najwięcej strzałów (3/5).
 
Ciekawie prezentuje się statystyka podań w wykonaniu Wojskowych. Zdecydowanie najwięcej wykonał ich Stiglec, który na bardzo wysokiej skuteczności 89% posłał do kolegów 54/61 piłek. Nieco dokładniejszy (90%, 28/31) był Mark Tamas, a najlepszy pod tym względem był rezerwowy Waldemar Sobota. Wykonał 17 podań, z których tylko jedno okazało się niecelne.
 
Po starciu z Rakowem wyróżnić można również Patryka Janasika za największą liczbą udanych odbiorów (5), Roberta Picha za najlepszy wynik w rubryce dryblingów (3/4) oraz Israela Puerto za 11 wygranych pojedynków (na 18 stoczonych).
 

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Statystyki meczowe TUTAJ

Raport fitness TUTAJ

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również