Wydarzenia

Rekord świata na meczu Śląska!

2018-05-13 15:00:00
1074 kibiców z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami dopingowało WKS w meczu z Piastem Gliwice. To nowy rekord świata!
W ramach "Tygodnia bez barier" Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, WKS Śląsk Wrocław i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu zorganizowali historyczne wydarzenie. Akcja #ŚląskBezBarier miała na celu ściągnąć jak najwięcej kibiców z niepełnosprawnościami na sobotni mecz z Piastem Gliwice. Dotychczasowy rekord takich fanów na spotkaniu piłkarskim wynosił 1005 osób, a ustanowiony został podczas meczu... Śląska z Lechią Gdańsk, w kwietniu 2005 roku.
 
- W tym roku będziemy obchodzić jubileusz 10 lat współpracy ze Śląskiem Wrocław. Akcją „Śląsk bez barier” chcemy podkreślić, że Śląsk zawsze wspierał osoby niepełnosprawne - mówił jeszcze przed spotkaniem Paweł Parus, prezes Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Po meczu, ciesząc się z powodzenia akcji, dodawał: - Jak zwykle postanowiliśmy zrobić coś niesztampowego. Udało nam się rozdystrybuować bilety dla 1074 osób.

 
Wejściówki można było oczywiście odebrać za darmo, zgłaszając się do Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Ich liczba znów pokazała, że bariery mogą być tylko w głowach. - To sukces wszystkich, którzy byli na stadionie. Fundacji, organizacji, stowarzyszeń, szkół, różnych ośrodków, które na co dzień wspierają i pracują z osobami niepełnosprawnymi. Na mecz przyjechały osoby z całego Dolnego Śląska, a nawet jedna osoba z okolic Krakowa. Dowiedziała się o akcji i przyjechała, by nas wspierać. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tym wydarzeniu - mówił Michał Fitas, prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.
 
Śląsk Wrocław znów pokazał, że jest klubem otwartym na osoby niepełnosprawne. Niezmiernie cieszy nas pobity w sobotę rekord, ale osoby z niepełnosprawnościami wspierają nas nie od święta, a na co dzień, podczas wszystkich ligowych i pucharowych zmagań WKS-u. Są obecni na Stadionie Wrocław, ale i na meczach wyjazdowych. To wielka duma i satysfakcja dla wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro Śląska Wrocław.

 
Jak słusznie zauważyli organizatorzy akcji #ŚląskBezBarier, poprzednia próba bicia rekordu miała miejsce, gdy WKS pokonał Lechię 3:0. Tym razem wrocławianie rozprawili się z Piastem 3:1. Jak więc widać, dodatkowe wsparcie z trybun zdecydowanie pomaga naszym piłkarzom. Nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć: do zobaczenia kolejnym razem!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Marcin Folmer, Krystyna Pączkowska

Zobacz również