Wydarzenia

Reprezentacja Rosji trenowała przy Oporowskiej

2021-06-01 14:00:00
We wtorek, 1 czerwca, na Stadionie Wrocław zostanie rozegrany towarzyski mecz Polska - Rosja. Goście w dniu spotkania trenowali na obiektach Śląska Wrocław przy ul. Oporowskiej 62.
Przygotowania do przesuniętego o rok EURO 2020 trwają w najlepsze. Reprezentacje 24 najlepszych drużyn Starego Kontynentu rozpoczną rywalizacje o medale już 11 czerwca. W tym gronie są również kadry Polski i Rosji, które pierwszy sparing przed rozpoczęciem mistrzostw rozegrają między sobą na Stadionie Wrocław, gdzie na co dzień występuje zespół Śląska Wrocław.

 
Drużyna Paulo Sousy na Dolny Śląsk przyjedzie prosto z Opalenicy, gdzie biało-czerwoni przygotowują się do EURO. Z kolei podopieczni Stanisława Czerczesowa przybyli do Wrocławia już w poniedziałek, a we wtorek zorganizowali przedmeczowy trening na obiektach Śląska przy ul. Oporowskiej 62.W kadrze naszych wschodnich sąsiadów nie zabrakło gwiazd i nazwisk, które również kibicom futbolu w Polsce nie są obce. Na murawę boiska treningowego wybiegli m.in. Artiom Dziuba, Denis Cheryshev, Yuri Zhirkov, Aleksandr Golowin czy Aleksiej Miranczuk. Doskonale znany w naszym kraju jest przede wszystkim selekcjoner reprezentacji Rosji. Trener Czerczesow w latach 2015-16 prowadził Legię Warszawa.

 
Na zajęciach pojawił się również Wojciech Kowalewski, były reprezentant Polski i zawodnik m.in rosyjskiego Spartaka Moskwa.Kilka pierwszych minut treningu Sbornej zostało otwarte dla fotoreporterów, następnie zespół ćwiczył już "za zamkniętymi drzwiami". Czy szykując specjalną taktykę na mecz z Polakami? O tym można przekonać się we wtorek o godz. 20:45, kiedy to na Stadionie Wrocław rozpocznie się towarzyskie spotkanie Polska - Rosja. Naszym gościom z Oporowskiej życzymy powodzenia, ale... trzymamy jednak kciuki za wygraną biało-czerwonych.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również