Wydarzenia

Robak: Agresja przez całe spotkanie

2017-08-17 17:00:00
- Do wygranej w Białymstoku potrzebna jest nasza agresja od początku do końca meczu, mniej indywidualnych błędów i szukanie swoich okazji. Jaga to groźna drużyna, ale można ich pokonać – mówi Marcin Robak, napastnik Śląska, przed sobotnim starciem w Białymstoku.
Marcin Robak: Poprzedni sezon był dla Jagielloni bardzo udany, do samego końca walczyli o mistrzostwo. I obecne rozgrywki również zaczęli świetnie, bo mają 12 punktów. Ich zespół przeszedł pewne zmiany, nie odeszło może wielu zawodników –  spora część kadry jest taka, jak w zeszłym sezonie – ale na pewno brakuje tak ważnych graczy jak Góralski i Vassiljev. Przede wszystkim zmienili jednak trenera i jak na razie pod jego wodzą wiedzie im się dobrze, przynajmniej w LOTTO Ekstraklasie. Jaga to oczywiście bardzo groźna drużyna, ale można ich pokonać, również w Białymstoku. Pokazał to mecz z Sandecją Nowy Sącz.
 
Żeby pokusić się o wygraną na Podlasiu, musimy przede wszystkim popełniać mniej indywidualnych błędów. To one sprawiają, że przeciwnik dochodzi do sytuacji i tracimy gole, a także – jak to było w ostatnich spotkaniach – prowadzenie. Oczywiście, trzeba być agresywnym przez cały mecz, od początku do końca. Żeby wygrać potrzebne są gole, więc należy poszukać swoich okazji bramkowych i wykorzystać je, gdy się pojawią.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław