Wydarzenia

Rozpocząć w dobrym stylu

2021-02-01 10:00:00
PKO Ekstraklasa wraca po przerwie zimowej! W ostatnim meczu 15. kolejki Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Trójkolorowi będą chcieli rozpocząć rundę wiosenną w dobrym stylu i dopisać do swojego konta trzy punkty.
Piłkarze Śląska Wrocław mają za sobą obóz przygotowawczy w tureckiej Antalyi. Wrocławianie rozegrali tam trzy mecze z czego jeden wygrali, jeden zremisowali i ponieśli jedną porażkę. Najpierw rozprawili się z FK Novi Pazar 4:1, następnie zremisowali z Olimpikiem Donieck 2:2, a w ostatnim meczu z Crveną zvezdą przegrali 0:4. Po niespełna dwóch tygodniach przygotowań w Turcji, zespół wrócił do Wrocławia, gdzie nastąpił ostatni etap przygotowań przed pierwszym meczem ligowym.

Rywale Śląska, Stal Mielec, również udali się na obóz przygotowawczy do Turcji. Tam rozegrali cztery sparingi, z czego dwa zremisowali i dwa wygrali. Zespół trenera Leszka Ojrzyńskiego był w stanie zwyciężyć między innymi z CSKA Sofia - czołowym klubem ligi bułgarskiej, co może sugerować, że forma Stali jest na wysokim poziomie. 

Od kiedy Ojrzyński przejął Stal (11 listopada 2020 roku), ta zaczęła wyraźnie lepiej punktować. Pod jego wodzą, beniaminek z Mielca zdobył osiem ze swoich trzynastu ligowych punktów. Zdecydowanie najbardziej imponujące było zwycięstwo przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa, kiedy to Stal wygrała z ówczesnym liderem tabeli i panującym mistrzem Polski 3:2. - Mamy szacunek do beniaminka z Mielca. Wiemy, że rozpoczęcie sezonu miał mało udane, ale wyniki przed przerwą zimową szły do góry. Były zmiany, nowy trener, nowi zawodnicy. Zanalizowaliśmy tę drużynę. Jest bardzo zmotywowana, ma swój styl grania i będą mocno walczyć o dobry początek drugiej części sezonu. To wyzwanie, ale jesteśmy dobrze przygotowani, by walczyć o zwycięstwo - mówił Vitezslav Lavička na przedmeczowej konferencji prasowej.

Mimo poprawy gry pod wodzą nowego trenera, sytuacja w tabeli wciąż nie wygląda komfortowo dla mielczan. Zajmują oni przedostatnią pozycję i mają zaledwie punkt przewagi nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z drugiej strony strata do zespołów, które ich wyprzedzają również nie jest duża, więc każde zwycięstwo może znacznie poprawić sytuację Stali. 

Dla Śląska będzie to trzecie starcie z beniaminkiem w tym sezonie. Dotychczasowe dwa mecze z takimi drużynami wypadły dla WKS-u bardzo korzystnie. Najpierw wrocławianie wygrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0, a następnie w ostatnim meczu rundy jesiennej pokonali Wartę Poznań 2:1. 

Sytuacja Śląska w tabeli po rundzie jesiennej wyglądała obiecująco, a wyniki, jakie przyniosła 15. kolejka sprawiają, że w przypadku wygranej w Mielcu, ta sytuacja może być jeszcze lepsza. Trzy punkty pozwoliłyby Trójkolorowym zblićyć się na niewielką odległość do Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa, które przegrały swoje mecze w tej kolejce.

Początek spotkania Stal Mielec - Śląsk Wrocław o godzinie 18:00. Na naszej stronie internetowej przeprowadzimy tekstową relację live. Transmisja w Canal+ Sport.


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również