Wydarzenia

Ruszyli!

2021-06-21 19:45:00
Siłownia, bieganie i trening piłkarski na boisku - tak wyglądał pierwszy dzień zawodników WKS-u na obozie przygotowawczym w Chorwacji.
Do chorwackiej miejscowości Sveti Martin na Muri zawodnicy WKS-u dotarli w nocy z 20 na 21 czerwca. Zmęczenie podróżą dało się odczuć, pierwsze zajęcia były więc treningiem wprowadzającym. Na początek obozowej pracy wrocławianie udali się do siłowni. Sztangi, hantle, liny treningowe - to wszystko miało pomóc budować wytrzymałość siłową piłkarzom Śląska.
 
Drugą część pierwszych zajęć stanowił trening biegowy o charakterze tlenowym. Wysiłek spotęgowała jeszcze panująca na północy Chorwacji temperatura, wynosząca około 35 stopni. Wobec takich warunków niezwykle ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie i odnowę biologiczną. A ta - w zimnej wodze czekającej w hotelu Terme Sveti Martin - stanowiła bardzo istotny element dzisiejszego treningu.Popołudniu wrocławianie pierwszy raz podczas obozu trenowali na boisku. Zajęcia techniczno-taktyczne na dobrze przygotowanej murawie były równie ważne co wcześniejsze, ale z pewnością przyjemniejsze dla zawodników 4. drużyny poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy.
 
Przed zespołem WKS-u jutro kolejny dzień wypełniony treningami i intensywną pracą przed rozpoczęciem nowego sezonu. W środę zaś pierwszy sparing - WKS zmierzy się z z serbską FK Vojvodiną. Początek o godz. 18. Transmisja na kanale YouTube Śląska Wrocław
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również