Wydarzenia

Rzuchowski: Nie sprostaliśmy wyzwaniu

2023-03-10 22:50:00
Starcie z liderem PKO BP Ekstraklasy okazało się dla Śląska Wrocław wyjątkowo trudne. Raków Częstochowa postawił podopiecznym trenera Ivana Djurdjevicia bardzo ciężkie warunki i wygrał 4:1. Piątkowe spotkanie ocenił Michał Rzuchowski.
Rzuchowski: Do momentu utraty pierwszej bramki mieliśmy plan na ten mecz – nie otwierać się zbyt na początku i, gdyby utrzymywał się bezbramkowy remis, z każdą minutą zwiększać szansę na pozytywny wynik. Wiemy, jak mocną drużyną jest Raków. Niestety, po pierwszej bramce nasza taktyka musiała się zmienić. Musieliśmy zaryzykować i wyjść nieco wyżej. To się skończyło dla nas źle, ale prawda jest taka, że jak się przegrywa, to trzeba ruszyć do przodu. Dzisiaj Raków był zdecydowanie lepszą drużyną i to trzeba jasno powiedzieć.
 
Nie chciałbym mówić o tym, co zawiodło. Zawiedliśmy my wszyscy na boisku. Raków był od nas lepszy, a my temu wyzwaniu nie sprostaliśmy.
 
Wiadomo, że niestety musimy w większym stopniu patrzeć w stronę dolnych rejonów tabeli. Ale przyjeżdżając do Częstochowy nie skazywaliśmy się na pożarcie i jak najniższy wymiar kary. Prawda jest taka, że zawsze gramy o trzy punkty i nie chcę mówić, że wyszliśmy tu jak na ścięcie, bo tak nie było. Teraz jednak trzeba o tym meczu jak najszybciej zapomnieć, skupić się na Stali Mielec, bo to jest dla nas bardzo ważny mecz. Można powiedzieć, o sześć punktów – i teraz tylko takie przed nami.
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław