Wydarzenia

Schwarz i Leszczyński o przygotowaniach

2022-12-29 13:00:00
Piłkarze Śląska Wrocław powrócili do wspólnych treningów po kilku tygodniach odpoczynku i indywidualnej pracy. Petr Schwarz i Rafał Leszczyński opowiedzieli nam, jak wyglądały ich przygotowania do kolejnej rundy i jakie nadzieje wiążą z drugą częścią sezonu 2022/2023.
Petr Schwarz: Odpoczynek był, choć dla mnie było on nieco krótszy, ponieważ niedawno urodziła mi się córka i sporo czasu się nią zajmowałem. Oczywiście pracowaliśmy też indywidualnie, było dużo biegania i siłowni. Przerwa była dość długa i jestem zadowolony, że już wszyscy jesteśmy z powrotem.
 
Na pewno budujemy coś wartościowego, powiedzieliśmy to sobie wprost. Chcemy pracować nad powtarzalnością. Ostatnie wyniki jesienią bywały dobre, a do kolejnego ligowego meczu został miesiąc. Zamierzamy mocno pracować, żeby być gotowym na pierwsze spotkanie. 

 
Rafał Leszczyński: Myślę, że każdy z nas wrócił zrestartowany i pozytywnie nastawiony do działania. Każdy z dużą nadzieją patrzy na kolejną rundę i każdy zamierza dać z siebie 100 procent, żeby te wyniki były dobre.
 
Czy trudno było się zmotywować, żeby przez ostatnich kilka tygodni pracować indywidualnie? Nie. Wydaje mi się, że każdy z nas jest profesjonalistą i każdy wie, za co dostaje pieniądze. Wszyscy wykonali pracę, którą mieli wykonać i fajnie, że dzięki temu więcej czasu mogliśmy spędzić z rodziną. To na pewno duża wartość.
 
Myślę, że jako grupa musimy trzymać się dalej razem. “Zapierdzielać” jeden za drugiego – moim zdaniem to jest klucz do dobrych wyników. Jeśli każdy z nas będzie w 100 procentach podchodził do tego, co ma zrobić, to będzie dobrze. 
Autor: Mateusz Lubański, Fot. Adriana Ficek, Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław