Wydarzenia

Siedem goli w sparingu

2021-07-16 12:55:00
Piłkarze Śląska Wrocław wygrali w sparingu z Piastem Żmigród 7:0 (6:0). Po dwa gole dla WKS-u strzelili Bartłomiej Pawłowski i Adrian Łyszczarz, a po jednym trafieniu dołożyli Fabian Piasecki, Petr Schwarz i Lubambo Musonda.
W piątkowym sparingu zagrali zawodnicy z pierwszego zespołu, którzy w rewanżowym starciu z Paide Linnameeskond dostali mniej minut lub wcale nie pojawili się na murawie, a w drugiej połowie zostali wsparci piłkarzami z drugiej drużyny WKS-u. Początek spotkania wyglądał bardzo podobnie jak... czwartkowe starcie z Estończykami. Śląsk prowadził grę, przeważał, często gościł pod polem karnym rywali, jednak niewiele z tego wynikami. Worek z bramkami rozwiązał się jednak po 23 minutach spotkania.
 


Najpierw do bramki rywali trafił Adrian Łyszczarz, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła, wyprzedził obrońców i wpakował piłkę do siatki. Chwilę potem Łyszczarz podawał do wychodzącego na pozycję Fabiana Piaseckiego, a ten w dogodnej sytuacji był faulowany przez bramkarza. Napastnik WKS-u pewnie wykorzystał jedenastkę. Kolejne bramki padały po kontratakach lub dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska, a na listę strzelców wpisywali się kolejno Bartłomiej Pawłowski, Petr Schwarz, znów Pawłowski i Lubambo Musonda.
 
Do przerwy było 6:0, choć wynik mógł być i dwucyfrowy, a wrocławianie zmarnowali kilka akcji. Najlepszą z nich miał chyba Schwarz, który trafił w słupek, jednak chwilę później zrehabilitował się skutecznym wykończeniem akcji.

Po zmianie stron w zespole Śląska doszło do kilku roszad. Najpierw na murawie pojawili się Maksymilian Boruc, Szymon Krocz, Sebastian Bergier i Konrad Poprawa, a po kwadransie dołączyli do nich Szymon Michalski, Adrian Bukowski, Przemysław Bargiel i Mateusz Młynarczyk. Odmłodzony Śląsk nadal dążył do zdobycia kolejnych goli, jednak tylko raz zdołał pokonać bramkarza Piasta, a uczynił to w końcówce spotkania Adrian Łyszczarz. Wcześniej ten sam piłkarz popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego, jednak żmigrodzki bramkarz sparował futbolówkę na słupek.


A swoje okazje mieli jeszcze m.in. Przemysław Bargiel i Szymon Krocz, obaj zresztą bardzo aktywni wgrze ofensywnej. Ostatecznie Śląsk Wrocław pokonał w piątkowym sparingu żmigrodzkiego Piasta 7:0, a spotkanie to bez wątpienia będzie wartościowym materiałem dla sztabu szkoleniowego WKS-u.

Śląsk Wrocław - Piast Żmigród 7:0 (6:0)

Bramki:
1:0 Adrian Łyszczarz 23'
2:0 Fabian Piasecki 25' (k)
3:0 Bartłomiej Pawłowski 29'
4:0 Petr Schwarz 34'
5:0 Bartłomiej Pawłowski 39'
6:0 Lubambo Musonda 43'
7:0 Adrian Łyszczarz 79'
 
Śląsk: Putnocky (46' Boruc) - Bejger (46' Poprawa), Radkowski, Verdasca (61' Sz.Michalski), Musonda (46' Krocz), Schwarz (61' Bukowski), Hyjek (61' Młynarczyk), Stiglec (46' Bergier, 76' Hyjek), Łyszczarz, Pawłowski, Piasecki (61' Bargiel).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również