Wydarzenia

Skrzecz: Jestem z Gdańska, miałem blisko do WKS-u

2017-06-23 12:20:00
Jednym z nowych nabytków WKS-u jest Oktawian Skrzecz, 20-letni wychowanek Lechii Gdańsk, który do Wrocławia trafił z Schalke Gelsenkirchen.
Oktawian Skrzecz: Co do mojej pozycji - najlepiej czuję się na pozycji numer "10". W Schalke było mi już trudno zostać, bo rzadko grałem w rezerwach. Nie chcę myśleć, czy gdybym mógł cofnąć czas, znów poszedłbym do Schalke. Na pewno bardzo dużo tam się nauczyłem. Teraz najważniejsze jest, co stanie się w Śląsku.
 
Miałem parę ofert z innych klubów ekstraklasy, ale po rozmoowie z Adamem Matyskiem zdecydowałem się na WKS. Poza tym ja jestem z Gdańska, wychowałem się w Lechii, więc można powiedzieć, że do Wrocławia i Śląska mam blisko. Paru moich znajomych jest z Wrocławia i cieszę się, że i ja teraz tu trafiłem.
 
Do klubu trafiłem niedawno, ale już widzę, że atmosfera w klubie jest bardzo dobra. Wszyscy się znają, nawet ci nowi zawodnicy kojarzą się z tymi, którzy są tu dłużej z ligowych boisk. Ze mną jest nieco inaczej, bo 4 lata byłem w Niemczech. Ale z kadry U-20 znam np. Kamila Dankowskiego.
 
Zależy mi, by to był dobry sezon dla Śląska i dla mnie. Byśmy zdobywali punkty i kibice przychodzili na stadion. To jest najważniejsze, byśmy czuli ich wsparcie, a fani chcieli odwiedzać Stadion Wrocław i nas dopingować. I cieszyć sie wspólnie ze zwycięstw.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław