Wydarzenia

Śląsk gra dla Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

2019-07-14 12:55:00
Śląsk po raz kolejny wesprze działania Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Wrocławski klub - podczas przedsezonowej prezentacji oraz ostatniego sparingu przed startem rozgrywek - udostępni nieodpłatnie organizacji charytatywnej najbardziej eksponowane miejsce na strojach meczowych, zarezerwowane dla sponsora głównego. Logo fundacji umieszczone zostanie w centralnej części nowych koszulek WKS-u.
Wspólna akcja ma pomóc Fundacji w dotarciu z informacją o potrzebie niesienia pomocy do jak najszerszej grupy odbiorców. Jest to kolejna inicjatywa Śląska i Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. W maju zawodnicy Śląska odwiedzili małych pacjentów Przylądka Nadziei, starając się umilić im pobyt w szpitalu. Wcześniej natomiast w sprzedaży pojawiły się kubki z herbem WKS-u, oznakowane specjalną naklejką. Cześć dochodu z zakupu każdego z nich przeznaczana jest na leczenie dzieci chorujących na nowotwory. 
 
- W sytuacji, gdy trwają jeszcze rozmowy z potencjalnymi sponsorami głównymi klubu, z dużą radością przekazujemy miejsce na przodzie koszulek meczowych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Czujemy się zaszczyceni, że w ten sposób Śląsk ponownie może zaangażować się w promowanie realizowanych przez nią idei – podkreśla Piotr Waśniewski prezes Śląska Wrocław.
 
Koszulki z logiem fundacji przygotowane zostaną w ramach limitowanej edycji strojów meczowych Śląska Wrocław. Nie będzie możliwości nabycia ich w otwartej sprzedaży, natomiast wszystkie egzemplarze trafią na charytatywne aukcje, z których dochód wspomoże leczenie pacjentów Przylądka Nadziei. 

- Dziękujemy za ten piękny i wyjątkowy gest. Dla nas to zaszczyt znaleźć się na koszulkach zawodników Śląska podczas prezentacji drużyny na nowy sezon i ostatniego sparingu. Wierzymy, że tak jak dla naszych podopiecznych możemy codziennie stanowić wsparcie w ich walce o zdrowie i życie, tak dzisiaj dodamy siły piłkarzom. A dzięki takiej właśnie współpracy i zaangażowaniu władz klubu, piłkarzy i kibiców –będziemy tworzyć jeszcze więcej dobra, którego bardzo potrzebują nasi podopieczni. A dobro przecież powraca! – stwierdził Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.
 
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 28 lat pomaga dzieciom chorym na raka. Przez ten czas wsparła kilkanaście tysięcy chorych na nowotwory z całej Polski. Fundacja pomaga małym pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – Przylądek Nadziei. Nowa siedziba kliniki powstała z jej inicjatywy i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju. 
 
Fundacja przede wszystkim pokrywa koszty nierefundowanych leków i rehabilitacji oraz finansuje zakup sprzętu medycznego dla dzieci. Dodatkowo wspiera badania naukowe, umożliwiające poprawienie diagnostyki oraz skuteczności leczenia. 
 
Informację o tym, jak pomagać, można znaleźć na stronie: www.naratunek.org 
 

Zobacz również