Wydarzenia

Śląsk gra dziś z Nysą [AKTUALIZACJA]

2022-11-16 11:30:00
Choć runda jesienna PKO BP Ekstraklasy dobiegła już końca, zawodników Śląska czeka jeszcze trochę grania w 2022 roku. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia w sobotę, 19 listopada, zmierzą się na wyjeździe z Nysą Zgorzelec, która świętuje 50-lecie istnienia klubu. Dobra informacja dla kibiców – sparing będzie można obejrzeć na żywo na kanale Śląsk Wrocław TV.

 

Plan na zimę jest prosty – najpierw zasłużony wypoczynek, później trudy okresu przygotowawczego. Zanim to jednak nastąpi, piłkarze wrocławskiego Śląska zagrają m.in. mecz towarzyski z Nysą Zgorzelec. Gospodarze świętują właśnie 50-lecie istnienia klubu, a starcie z zespołem trenera Djurdjevicia stanowić będzie jeden z elementów obchodów jubileuszu.
 
MKS Nysa Zgorzelec występuje na co dzień w lidze okręgowej, w której po rundzie jesiennej zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 20 punktów. Klub powstał w 1972 roku i od tego czasu występował nawet w 3. lidze. 

[AKTUALIZACJA]

Niestety, ze względu na mocno zmrożoną murawę i warunki narażające zdrowie piłkarzy, przy dużej wyrozumiałości gospodarzy mecz został przełożony. Aby wynagrodzić to, nasz klub partnerski został zaproszony do rozegrania sparingu wiosną na Oporowskiej.
Autor: Mateusz Lubański, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław