Wydarzenia

Śląsk II po wygraną z KP Brzeg Dolny

2014-10-21 14:30:00
Już jutro druga drużyna Śląska Wrocław zmierzy się w ligowym starciu z zespołem KP Brzeg Dolny. Obydwie ekipy rozegrają tym samym zaległy mecz 12. kolejki III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska).

Pierwotnym terminem meczu Śląska II Wrocław z KP Brzeg Dolny miał być 11 października. Tego dnia jednak, ekipa jutrzejszych gości rozegrała charytatywny mecz towarzyski z pierwszym zespołem zielono-biało-czerwonych. O tym spotkaniu można przeczytać na naszej stronie w relacji ze sparingu KP Brzeg Dolny - Śląsk Wrocław.

 

Teraz przyszła już pora na rywalizację ligową, w której zmierzą się zespoły ze środka trzecioligowej tabeli. Śląsk II Wrocław zajmuje w niej obecnie 8. miejsce z bilansem 6 zwycięstw, 3 remisów i 3 porażek. Daje to łącznie 21 punktów i stosunek bramkowy wynoszący 22 gole strzelone i 15 straconych. W przypadku zwycięstwa drużyna prowadzona przez Piotra Jawnego może nawet przesunąć się o dwie lokaty wzwyż i zepchnąć z 6. miejsca zespół Stilonu Gorzów Wielkopolski. Nadzieje i oczekiwania we wrocławskiej drużynie rozpalone są dodatkowo ostatnimi dobrymi wynikami, szczególnie w konfrontacjach na własnym obiekcie. Na Oporowskiej, w ostatnich 5 meczach Śląsk II wygrywał 4 razy i zanotował jeden remis w derbowym starciu ze Ślęzą Wrocław.

 

Jutrzejszy rywal drugiego zespołu zielono-biało-czerwonych plasuje się obecnie na 10. miejscu w klasyfikacji zespołów w III lidze i ma na swoim koncie 17 punktów. KP Brzeg Dolny może pochwalić się 5 zwycięstwami w bieżącej kampanii (2:1 z UKP Zielona Góra, 5:1 z Bielawianką Bielawa, 2:1 z MKS Oława, 2:1 z Piastem Żmigród i 2:1 z Piastem Karnin) i 2 remisami (po 1:1 z KS Bystrzycą Kąty Wrocławskie i Stilonem Gorzów Wielkopolski). Przy bilansie meczów drużyny z Brzegu Dolnego widnieje jednak również aż 5 porażek i ujemny stosunek bramek 21:22.

 

Zespół Piotra Jawnego z pewnością będzie musiał zwrócić baczną uwagę na dwóch wyróżniających się strzelców z Brzegu Dolnego. Marek Gacek i Daniel Wałęga łącznie przyczynili się bowiem do zdobycia 9 goli dla swojej drużyny. Pierwszy zanotował 4 trafienia, a drugi 5. 

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym meczu i wspierania naszych młodych zawodników. Początek meczu Śląska II Wrocław z KP Brzeg Dolny już jutro o godz. 16.00. Bilety, w cenie 10 zł można nabywać w kasach stadionu przy Oporowskiej już na 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również