Wydarzenia

Śląsk nagrodzony na konferencji "Bezpieczny Stadion"

2017-10-20 13:00:00
Trzy nagrody trafiły do wrocławskiego klubu na konferencji PZPN "Bezpieczny Stadion" 2016/17 zorganizowanej na terenie Targów Kielce. Małgorzata Korny - kierownik ds. organizacji i bezpieczeństwa Śląska Wrocław - nagrodzona została już po raz czwarty!
Wydarzenie, w którym udział wzięli m.in. Witold Bańka - Minister Sportu i Turystyki czy Zbigniew Boniek - Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zgromadziło około 400 przedstawicieli świata sportu, klubów piłkarskich i wszystkich, którzy zaangażowani są w organizację oraz zapewnianie bezpieczeństwa na imprezach i meczach piłkarskich. Nie zabrakło nagród, w tym dla Śląska Wrocław.

Pierwszym wyróżnieniem było to dla pani Małgorzaty Korny, kierownik ds. organizacji i bezpieczeństwa. Dla naszej pani kierownik to już czwarta taka nagroda! Drugiego tak docenianego kierownika ds. bezpieczeństwa znaleźć naprawdę nie sposób! - Doceniona została praca, którą wykonujemy od lat. Dążymy do doskonałości, a to nie uda się w przeciągu jednego roku, ponieważ na bezpieczeństwo składa się wiele czynników - mówi pani Korny. - Na stadion nie przychodzi publiczność teatralna. Mecze to przede wszystkim emocje i trzeba być przygotowanym na różne zachowania. Infrastruktura nowoczesnych stadionów pomaga, ale z drugiej strony są one na tyle duże, że gdy na meczu pojawia się np. 20 tysięcy kibiców, to zorganizowanie bezpiecznego wydarzenia stanowi duże wyzwanie - dodaje.

Czwarte już wyróżnienie w tej kategorii stanowi kolejny dowód, że do spraw bezpieczeństwa i organizacji meczów Śląsk Wrocław przywiązuje szczególnie duże znaczenie. I - czego dowodem jest. m.in. ostatnia nagroda - robi to z dobrym skutkiem. - Nasze obowiązki to nie jest tylko mecz domowy, ale również wyjazdy, na które jeżdżą fani WKS-u. Trzeba współpracować ze służbami, kibicami, innymi klubami, również kibicami niepełnosprawnymi. Pod tym względem Śląsk jest jednym z najprężniej działających klubów - mówi Małgorzata Korny. Jej słowa znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Elementem konferencji "Bezpieczny Stadion" była "Gala Fair Play", na której Śląsk Wrocław został wyróżniony za obsługę kibiców niepełnosprawnych podczas meczów.

Specjalne wyróżnienie otrzymało również Stowarzyszenie Kibice Razem Śląsk Wrocław, nagrodzone za "budowanie pozytywnego wizerunku kibiców piłki nożnej". Projekty "Kibice Razem" ruszyły siedem lat temu we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie i Gdyni. Wrocławscy członkowie tej organizacji działają niezwykle prężnie. - Postawiliśmy na różnorodność oferty: turnieje piłkarskie, konferencje naukowe, współpraca z organizacjami pozarządowymi, wsparcie opraw, działalność charytatywna, spotkania byłych piłkarzy czy działalność wydawnicza... To niektóre z obszarów naszej aktywności - wylicza Jakub Kurowski ze Stowarzyszenia Kibice Razem Śląsk Wrocław i dodaje: - Nagroda przyznana przez PZPN na "Gali Fair Play" jest potwierdzeniem, że nasza praca jest zauważana i ceniona. Dziękuję wszystkim, którzy przez lata nas wspierali, brali udział w organizowanych przez nas przedsięwzięciach i pomagali budować dobre imię Śląska Wrocław.Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, dzięki którym największy wrocławski klub znów został doceniony. To również dzięki Wam 70 lat dumnej historii Śląska Wrocław trwa nadal!


Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również