Wydarzenia

Śląsk odwiedził uczniów w Wieruszowie

2015-03-26 15:45:00
Piłkarze WKS-u kontynuują udział w akcji „Śląsk Wrocław w Twojej szkole”. Tym razem delegacja zielono-biało-czerwonych odwiedziła Wieruszów, gdzie spotkała się z uczniami wszystkich tamtejszych szkół. Na przybycie zawodników Trójkolorowych czekało ponad 400 osób!

Zainteresowanie wizytą piłkarzy Śląska Wrocław przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W Wieruszowie na zawodników WKS-u czekało ponad 400 uczniów, którzy chcieli uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z serii „Śląsk Wrocław w Twojej szkole”! Wszyscy zgromadzeni gorącymi oklaskami przywitali przybyłych graczy WKS-u, którymi byli Marco Paixao, Mariusz Pawelec i Konrad Kaczmarek. Wśród zawodników nie mogło oczywiście zabraknąć Orła Ślązaka - oficjalnej maskotki klubu.

 

Poza samym spotkaniem, na którym zgromadzeni uczniowie mogli zadać piłkarzom dowolne pytania i otrzymać od nich autografy, zawodnicy WKS-u przygotowali dla swoich młodych fanów wyjątkową niespodziankę. Była nią oficjalna koszulka meczowa Śląska, którą gracze zdecydowali się przekazać jednemu z wieruszowskich żaków. By ją otrzymać uczniowie musieli jednak popisać się talentem w operowaniu mediami społecznościowymi i uzbierać jak najszybciej 50 polubień do swojego zdjęcia z graczami zielono-biało-czerwonych. Zwycięzca wykonał zadanie w czasie krótszym niż 15 minut!

 

Przypominamy, że każda szkoła może zgłosić się do naszej akcji. By to zrobić, należy wysłać maila na adres wks@slaskwroclaw.pl, w treści maila podać nazwę szkoły, adres, oraz planowaną datę spotkania. Na pewno się odezwiemy i wspólnie ustalimy datę wizyty. Zależy nam, aby szkoła w miarę swoich możliwości pokazała, jak bardzo chciałaby gościć piłkarzy w swoich progach. Sposób, w jaki szkoła bądź uczniowie nas do tego zachęcą, jest dowolny, ale stanie się głównym czynnikiem, który będziemy brać pod uwagę przy wyborze szkoły, w której pojawią się piłkarze. Liczymy na Waszą kreatywność! Uwaga - informacja skierowana jest do dyrekcji, wychowawców oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów. Jeżeli jesteś uczniem, namów swojego wychowawcę lub nauczyciela i spotkaj się ze swoimi piłkarskimi idolami na żywo!

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Marco Paixao

Zobacz również