Wydarzenia

Śląsk pomaga Fundacji Ukraina

2022-03-23 15:30:00
Śląsk Wrocław ponownie dołączył się do akcji wspierającej naszych wschodnich sąsiadów. Tym razem 19,47% wpływu ze sprzedaży biletów na mecz WKS-u trafiło na konto Fundacji Ukraina.
Tocząca się wciąż na Ukrainie wojna sprawia, że coraz więcej osób potrzebuje wszelkiego możliwego wsparcia. W pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów włączył się również Śląsk Wrocław. WKS przekazał 19,47% wpływu ze sprzedaży biletów z meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Radomiakowi Radom na konto "Fundacji Ukraina". 

Organizacja ta zajmuje się między innymi integracją, adaptacją i edukacją migrantów na Dolnym Śląsku. Obecnie Fundacja prowadzi akcję "SAVE UKRAINE", która ma na celu wsparcie Ukrainy i jej mieszkańców w czasie wojny. 

- Trudno przecenić chęć pomocy innym, bo takie inicjatywy są nieocenione. Dlatego w imieniu Fundacji Ukraina i ogólnie wszystkich Ukraińców pragnę wyrazić szczerą wdzięczność za zaangażowanie WKS Śląsk i pomoc Ukrainie w czasie wojny z Rosją. Każda przekazana złotówka faktycznie pomaga. To dodaje siły i inspiruje na dalsze działania. Wierze w naszą owocną i efektywną współpracę w przyszłości. Wierzę w przyjaźń WKS Śląsk i Fundacji Ukraina - mówi Igor Lisin, wiceprezes zarządu Fundacji Ukraina.
 


Wrocławski klub mocno angażuje się w pomoc uchodźcom oraz ludziom w Ukrainie. Wcześniej 19,47% wpływu z biletów z meczu z Zagłębiem Lubin trafiło na konto Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi. W sumie Śląsk Wrocław przekazał już około 40 tysięcy złotych wsparcia dla potrzebujących w wyniku wojny. Zachęcamy do zbiórek, przekazywania konkretnej pomocy oraz gestów wsparcia (jak wizyta dzieci z Kijowa na murawie przed meczem WKS-u z Radomiakiem). Każda zaangażowanie ma znaczenie!

Fundację Ukraina można wspomóc również poprzez wsparcie humanitarne i medyczne (apteczki medyczne, bandaże, opatrunki hemostatyczne itp.), które przyjmowane jest na ul. Oławską 24 w godzinach 9:00-21:00. Organizacja w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę darowizn pieniężnych, które można przekazywać na jej konto. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Nie bądźmy obojętni i włączmy się w pomoc!
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław