Wydarzenia

Śląsk w czołówce Wrocław Business Run

2019-09-08 17:30:00
8. miejsce na trasie biegowej, 3. wśród drużyn z największym wsparciem dla beneficjantów biegu - Śląsk Wrocław mocno zaznaczył swój udział w kolejnej edycji Wrocław Business Run.
Blisko 700 drużyn i 3,5 tys. biegaczy - z Jackiem Sutrykiem, Prezydentem Wrocławia na czele - stanęło na starcie wrocławskiej edycji Poland Business Run. Charytatywny bieg, w którym sztafety reprezentujące swoje firmy i zakłady pracy rywalizują na trasie oraz pod względem wpłat na konto beneficjentów akcji, odbył się w niedzielę w malowniczej scenerii Pergoli przy Hali Stulecia.
 
Start biegu zaplanowano na godz. 10:30. Drużyny składały się z pięciu zawodników, z których każdy miał do pokonania trasę długości 3,8 km. Zespół WKS-u wystąpił w składzie: Piotr Waśniewski, Szymon Mikołajczak, Lubambo Musonda, Paweł Barylski i Jędrzej Rybak. Reprezentanci Trójkolorowych wśród niemal 700 zespołów zajęli wysokie, ósme miejsce. Najlepszy czas uzyskał prezes Waśniewski, który z wynikiem 11:53 był piątym najszybszym uczestnikiem całego biegu.
 
Bieg i rywalizacja na trasie to jedno, ale Poland Business Run to przede wszystkim pomoc potrzebującym. Opłaty z pakietów startowych oraz ze specjalnej zbiórki trafiały na konto pięciu beneficjentów - Dariusza, Tadeusza, Roberta i 2-letniego Oliwiera. Na specjalnej platformie kibice i uczestnicy mogli okazać wsparcie swojej drużynie, wpłacając pieniądze, na rzecz wspomnianych beneficjentów. W akcji #PomagamBardziej zespół Śląska Wrocław zajął 3. miejsce, otrzymując specjalne wyróżnienie od organizatorów. Dziękujemy wszystkim wspierającym!
 
Gratulujemy organizatorom, zwycięzcom oraz wszystkim zaangażowanym we Wrocław Business Run. Do zobaczenia za rok!
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również