Wydarzenia

Śląsk Wrocław i Fundacja Cancer Fighters walczą razem!

2022-11-08 15:25:00
WKS Śląsk Wrocław rozpoczął współpracę z Fundacją Cancer Fighters, która każdego dnia wspiera dzieci i dorosłych dotkniętych chorobą nowotworową. Podczas ostatniej gali Boxing Challenge meczowa koszulka wrocławskiego klubu została wylicytowana za 11 tys. zł. Cała kwota trafiła na konto fundacji.
Celem fundacji jest motywowanie dzieci do walki, udowadniając, że diagnoza to nie wyrok, a impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. Wspólne działania wrocławskiego Śląska i fundacji Cancer Fighters mają jeszcze bardziej poprawić jakość życia małych Wojowników.

Współpraca Śląska Wrocław i Fundacji Cancer Fighters oficjalnie rozpoczęła się podczas ósmej odsłony gali Boxing Challenge. Impreza na stałe wpisała się w harmonogram sportowych imprez w mieście, ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zawodników, jak i fanów sportu. Boxing Challenge to charytatywna gala bokserska, w trakcie której każdy chętny może stoczyć swoją własną walkę – bez względu na to, czym zajmuje się na co dzień.

Boxing Challenge VIII pozwoliło na zebranie 230 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na wsparcie osób zmagających się z chorobą nowotworową. Na gali licytowano również meczową koszulkę Śląska Wrocław, a jej ostateczna cena osiągnęła aż 11 tys. złotych! Niezwykle udana październikowa gala stanowi dopiero początek współpracy Śląska Wrocław z Fundacją Cancer Fighters. W planach są kolejne wspólne inicjatywy i aukcje.

Śląsk od lat troszczy się i pomaga potrzebującym, wspierając między innymi działania fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", której logotyp można było zaobserwować na meczowych koszulkach pierwszego zespołu i kobiecej drużyny WKS-u.
 
Autor: Mateusz Lubański, Fot. Małgorzata Herl

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław