Wydarzenia

Śląsk Wrocław na Partynicach!

2017-10-12 16:00:00
Pasjonująco zapowiada się Dzień Województwa Dolnośląskiego na wrocławskim torze wyścigów konnych. W najbliższą niedzielę, 15 października na Partynicach pojawi się również cały zespół WKS-u!
Okazja do spotkania drużyny Śląska podczas wyścigów nadarzy się ok. godz. 13. Będzie można zdobyć autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Trójkolorowymi. Kibice będą mogli wziąć udział także w warsztatach malowania, grawerowania, wypalania ceramiki oraz wypiekania pierników. Jak zawsze na najmłodszych kibiców czekają dmuchane zamki i karuzele oraz przejażdżki na kucykach.
 
Tegoroczna stawka jest wyjątkowo silna i wyrównana. Trenowana przez Annę Zielińską Furia, która wygrała Oaks w tym roku, spotka się z Iron Belle trenera Krzysztofa Ziemiańskiego, która zwyciężyła w „Derby dla klaczy” rok temu. Obok nich boksy w maszynie startowej zajmą inne czołowe klacze tegorocznego sezonu, w tym dwie trenowane przez Adama Wyrzyka: Almenar (druga w Oaks) i Mona Kerbili (siódma), która wcześniej zwyciężyła w Nagrodzie Wiosennej i była piąta w Derby, a następnie okazała się najlepsza w Nagrodzie SK Krasne. Tagra z partynickiej stajni trenera Roberta Świątka w Oaks była czwarta, później wygrała Nagrodę Rzeki Wisły. Pierwszy raz do rywalizacji z czołówką stanie Sweet As Sugar trenera Michała Romanowskiego, której atutem jest znajomość wrocławskiej bieżni – we wrześniu wygrała tutaj gonitwę.
 
Dziewiątka trzyletnich i starszych klaczy powalczy o laur w Nagrodzie Konstelacji, wśród nich Gonora z Niemiec i ubiegłoroczna triumfatorka najważniejszej gonitwy płaskiej sezonu na Partynicach Height of Beauty.

Czteroletnie konie powalczą w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego o miano czempiona na przeszkodach. W niedzielę na torze zobaczymy także trzylatki, które spotkają się w czempionacie płotowym o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego
 
Niedziela, 15 października
Zapraszamy wcześniej, na godz. 12:15!  Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!
 


Zobacz również