Wydarzenia

Śląsk Wrocław wspiera akcję Movember

2020-11-30 20:30:00
Coroczna listopadowa akcja Movember ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, zwłaszcza raka jąder i prostaty. Zachęcamy do badań!
Akcja, która w Polsce pierwszy raz wystartowała w 2014 roku, zwraca uwagę na problem nowotworów jąder i prostaty wśród mężczyzn. Co roku z tym problemem zmaga się tysiące Polaków. Niestety - dla wielu z nich taka choroba okazuje się śmiertelna. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio wcześnie wykrytego raka można wyleczyć. W ramach Movember lekarze, artyści, sportowcy i organizacje zachęcają mężczyzn do regularnych badań.

Wyróżniającą cechą akcji jest zapuszczanie wąsa, który ma prowokować do dyskusji i zwracać uwagę na problem nowotworów jąder i prostaty. Movember przypomina również, że zdrowie intymne to lepsze samopoczucie i zadowolenie z życia.

Śląsk Wrocław kolejny raz włącza się w akcję i zachęca wszystkich panów do regularnych badań. Dbanie o swoje zdrowie to zdecydowanie wyraz męskości i odpowiedzialności!

Zbadaj się i dowiedz się więcej o akcji na stronie www.movember.pl
Zasady gry są proste:
 
  • - Badaj się samemu regularnie - raz w miesiącu sprawdź strukturę swoich jąder.
  • - Jeśli jesteś po czterdziestce, raz w roku zrób badanie PSA, jeśli nie ma innych objawów związanych z oddawaniem moczu.
  • - Jeśli Twoje samopoczucie jest złe, nie bagatelizuj tego, ale szukaj profesjonalnej pomocy. Dasz radę!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również