Wydarzenia

Śląsk Wrocław z licencją na nowy sezon

2021-05-05 09:00:00
PZPN opublikował komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych dla rozgrywek Ekstraklasy, 1. Ligi oraz 2. Ligi. Śląsk Wrocław otrzymał licencją na nowy sezon Ekstraklasy, a rezerwy WKS-u na występy w rozgrywkach 1. i 2. Ligi.
Wrocławski klub po raz kolejny otrzymał licencję w pierwszym możliwym terminie. Lista klubów, które nie muszą się bać o niedopuszczenie do rozgrywek w przyszłym sezonie została opublikowana na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.
 
Licencji na grę w rozgrywkach Ekstraklasy nie otrzymała Stal Mielec. Kilka klubów, w tym Śląsk, otrzymało licencję z adnotacją o nadzorze infrastrukturalnym. W przypadku wrocławskiej drużyny wynika to wyłącznie z modernizacji oświetlania na Stadionie Wrocław, po zamontowaniu którego konieczne będzie wykonanie szczegółowych pomiarów. Szczegóły można znaleźć w komunikacie PZPN - TUTAJ.

Druga drużyna Śląska Wrocław, występująca obecnie w rozgrywkach 2. Ligi, otrzymała licencję na występy zarówno na obecnym poziomie rozgrywkowym, jak i w 1. Lidze w przypadku ewentualnego awansu.

"W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, który w sposób znaczący wpłynął na sytuację finansową klubów, a którego skutków nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby uczestniczące w procesie licencyjnym na sezon 2021/2022 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji, w najbliższych miesiącach konieczna jest szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów" - czytamy w komunikacie PZPN-u.

Wszystkim osobom zaangażowanym w proces licencyjny z ramienia Śląska Wrocław dziękujemy za włożoną w to ciężką pracę!
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również