Wydarzenia

Śląsk z marką Zdrovo wspierają zdrowe żywienie

2022-03-30 11:55:00
Nieodzownym elementem profesjonalnego sportu, również piłki nożnej, jest odpowiednia dieta. Wraz z partnerem klubu, marką Zdrovo, zachęcamy do wplatania w nią jajek, które dostarczają niezbędnych składników do codziennego funkcjonowania. Nie tylko sportowcom!
Marka polskich jaj Zdrovo, która od lipca znajduje się w gronie Oficjalnych Partnerów Śląska Wrocław, należy do Ferm Drobiu Woźniak - lidera w produkcji jaj konsumpcyjnych w Polsce. Jaja od Zdrovo są wolne od antybiotyków i GMO, a najwyższą jakość orazi bezpieczeństwo produktów zapewnia autorski system kontroli EGGiDA.

Wspólnie z naszym partnerem przypominamy o ważnej roli jajek w codziennej diecie. To prawdziwa witaminowa bomba, która można stanowić element wielu dań lub pełnowartościowy posiłek – zdrowy i pożywny. Jaja od Zdrovo („ovo” w języku łacińskim oznacza „jajo”) to produkt dla każdego, kto ceni dobry smak i jakość. – Cieszymy się, że kolejny rok możemy wspierać drużynę Śląsk Wrocław i dopingować ją w sukcesach. Od lat wspieramy wszelkie prozdrowotne aktywności oraz promujemy zbilansowaną, pełnowartościową dietę, a w takiej nie może zabraknąć jaj. To uniwersalny, tani i bogaty w składniki odżywcze produkt, dlatego każdego kto chce się zdrowo odżywiać zachęcamy do włączenia jaj do swojego codziennego menu, również sportowców – mówi Barbara Woźniak, Pełnomocnik Zarządu Ferm Drobiu Woźniak.


Właśnie – sportowców. O swoich ulubionych sposobach na potrawy z jajek opowiedział Victor Garcia, obrońca Śląska Wrocław. – Lubię gotować, a jajka stanowią ważny element mojej diety. Zdarza mi się robić sałatkę z jajkiem i warzywami, jajka sadzone lub omlety. Jako sportowiec muszę dbać o to, co jem, by moja dieta była zbilansowana i dostarczyła organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje. Sądzę jednak, że to może przydać się każdemu – mówi hiszpański zawodnik WKS-u.- Jeśli zależy nam na dobrym stanie zdrowia, nie możemy lekceważyć tego, co jemy. Jajka są bardzo ważnym elementem zrównoważonej diety  - podkreśla Aleksandra Zagrodna, dietetyk Śląska Wrocław. – Pełnowartościowe białko, aminokwasy, witaminy A, D, E i K, wiele soli mineralnych… Do tego w żółtku obecne są związki zmniejszające stan zapalny organizmu. To wszystko znajdziemy w jajku – dodaje.Wspólnie z marką Zdrovo Śląsk Wrocław zachęca kibiców do zdrowego żywienia oraz udziału
w specjalnym konkursie. Pod postem na profilu klubu użytkownicy mogą dzielić się swoimi autorskimi przepisami na dania z jajek. Autorzy dziesięciu najlepszych pomysłów otrzymają zestaw nagród od Zdrovo i Śląska Wrocław. REGULAMIN KONKURSU TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław