Wydarzenia

Śląsk zagra sparing z GKS-em Tychy

2022-06-16 16:00:00
W najbliższą sobotę o godz. 12:00 na stadionie przy ul. Oporowskiej 62 Śląsk Wrocław rozegra swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do sezonu 2022/23. Rywalem WKS-u będzie pierwszoligowy GKS Tychy.
Wrocławianie mają za sobą pierwsze treningi pod wodzą nowego sztabu z trenerem Ivanem Djurdjeviciem na czele. Kilka pierwszych dni ćwiczeń, które stały pod znakiem powrotu do formy po kilkutygodniowej przerwie, zwieńczy sparing z GKS-em Tychy. Pierwszoligowa ekipa zakończyła minione rozgrywki na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 44 punktów i stratą sześciu "oczek" do miejsca premiowanego grą w barażach o Ekstraklasę.

Oba zespoły zmierzyły się już ze sobą w meczu towarzyskim we wrześniu minionego roku. Wówczas lepsi okazali się tyszanie, którzy wygrali 3:2. Dla WKS-u bramki zdobyli Caye Quintana oraz Waldemar Sobota.

Dla zawodników Śląska będzie to pierwszy z sześciu zaplanowanych na najbliższy czas meczów towarzyskich. 27 czerwca WKS uda się na obóz przygotowawczy do słoweńskiej miejscowości Zrece, gdzie rozegrane zostaną pozostałe sparingi. Pierwszy mecz PKO Ekstraklasy wrocławianie rozegrają 15 lipca o godz. 20:30 z Zagłębiem Lubin.

Mecz z GKS-em odbędzie się we Wrocławiu na stadionie Oporowska. Pierwszy gwizdek wybrzmi w sobotę o godzinie 12:00. Na oficjalnym kanale klubu w serwisie YouTube (www.slaskwroclaw.tv) dostępna będzie transmisja na żywo z komentarzem. Wstęp na mecz jest wolny.
 
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również