Wydarzenia

Śląsk zagra sparing z RB Lipsk

2021-10-03 13:05:00
Podczas przerwy w rozgrywkach PKO Ekstraklasy piłkarze Śląska rozegrają mecz sparingowy z wicemistrzem Niemiec i uczestnikiem Ligi Mistrzów, zespołem Red Bull Lipsk. Spotkanie zostanie rozegrane w Lipsku.
Wrocławianie podczas dwóch tygodni bez ligowych meczów nie będą próżnować. Na piłkarzy czekają nie tylko jednostki treningowe, ale i sparing z niezwykle wartościowym przeciwnikiem. WKS zmierzy się z czołową drużyną Bundesligi. W środę, 6 października, o godz. 15:30 Śląsk zagra z Red Bull Lipsk na głównej płycie akademii niemieckiego klubu.
 
Najbliższy przeciwnik wrocławian to aktualny wicemistrz Niemiec (ten tytuł zdobył również w 2017 roku), dwukrotny finalista Pucharu Niemiec, a także trzykrotny zdobywca 3. miejsca w Bundeslidze. Klub z Lipska słynie również ze wspaniałej akademii, która może stanowić wzór dla wielu klubów w całej Europie. Na arenie europejskiej RB Lipsk największy sukces odniósł w sezonie 2019/20, docierając aż do półfinału Ligi Mistrzów, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych świata. Po drodze Niemcy wyeliminowali m.in. Tottenham oraz Atletico Madryt, a w walce o finał ulegli PSG. W obecnym sezonie zawodnicy z Lipska również rywalizują w Lidze Mistrzów, mierząc się w grupie z Manchesterem City, Club Brugge oraz PSG.
 
Spotkanie z silną, europejską drużyną ma stanowić wartość dodaną dla rozwoju piłkarzy Śląska Wrocław. Mecze z tak mocnymi przeciwnikami mogą tylko pomóc w zdobyciu bezcennego doświadczenia i sprawdzenia się na tle zawodników z jednej z najsilniejszych lig na świecie. 
 
Spotkanie zostanie rozegrane na głównej płycie ośrodka treningowego akademii RB Lipsk. Planujemy transmisję live z meczu na kanale YouTube Śląska Wrocław.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również