Wydarzenia

Śląsk zagra z GKS-em Tychy

2021-08-31 14:00:00
W czasie przerwy od ligowych rozgrywek, związanej ze spotkaniami reprezentacji narodowych, WKS zmierzy się w meczu sparingowym z GKS-em Tychy.
Wrocławianie po zwycięskich derbach Dolnego Śląska, w których 3:1 pokonali w Lubinie Zagłębie, na kolejne ligowe starcie muszą poczekać do 11 września. Wtedy to w ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy na Stadionie Wrocław podejmą aktualnego mistrza Polski - Legię Warszawa. Spotkanie o godz. 20, a bilety dostępne TUTAJ.

Dwa tygodnie oddzielające spotkania z Zagłębiem i Legią nie będą jednak dla zawodników WKS-u czasem odpoczynku. Piłkarze dostali dwa dni wolnego po meczu w Lubinie, a od środy rozpoczną treningi. - Przypomnimy standardy pracy w Śląsku, zrobimy badania wydolnościowe i szybkościowe, które pokażą nam, na jakim etapie jesteśmy i komu jaki trening jest potrzebny - zapowiada Jacek Magiera, trener WKS-u. Poza zajęciami zaplanowano również jeden mecz sparingowy.
 
W piątek, o godz. 11:30, przy Oporowskiej 62 wrocławianie zmierzą się z GKS-em Tychy. Drużyna trenera Derbina miała 4 września rozegrać spotkanie z Chrobrym Głogów w ramach Fortuna 1. Ligi, ale na wniosek drużyny z Głogowa mecz został przełożony.
 
Śląsk Wrocław zmierzy się z drużyną zajmującą obecnie 9. miejsce w I lidze, która w poprzednim sezonie walczyła o awans do Ekstraklasy. Tyszanie zajęli trzecie miejsce na koniec rozgrywek, ale w barażach po rzutach karnych przegrali z Górnikiem Łęczna.
 
Mecz z GKS-em Tychy będzie zamknięty dla publiczności. Klub przeprowadzi transmisję live z komentarzem z tego spotkania na kanale YouTube Śląska Wrocław.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również