Wydarzenia

Sobota: To była pierwsza myśl

2021-10-06 18:30:00
- To była pierwsza myśl, szybka decyzja, by oddać strzał. Kiedyś strzeliłem już podobnego gola. Najważniejsze, że zagraliśmy dobry mecz, bo nie da się pokonać tak silnego przeciwnika, grając słabo - mówi Waldemar Sobota po pokonaniu RB Lipsk 2:1 w meczu sparingowym.
 
Waldemar Sobota: Zagraliśmy dobry mecz - nie da się pokonać tak silnej drużyny, grając słabo. Nasz przeciwnik ma w składzie zawodników, którzy pojedyczno są warci więcej niż cała nasza drużyna, więc jeśli wygrywasz z takim rywalem to na pewno rozegrałeś dobre spotkanie. Trzeba powiedzieć otwarcie, że pierwsza połowa była lepsza niż druga, może było trochę szczęścia, ale na koniec wygraliśmy i tak to powinno wyglądać. Takie zwycięstwo w sparingu podczas przerwy na mecze kadry z pewnością podbudowuje morale.
 
Moja bramka? To była pierwsza myśl, szybka decyzja, by oddać strzał. Kiedyś strzeliłem już podobnego gola, również w sparingu. Gdy grałem w St. Pauli, pokonaliśmy holenderskie Groningen i też trafiłem do siatki z połowy. Gdy rywal rozgrywa piłkę i nastąpi odbiór to często w ciemno można uderzać, bo bramkarz zazwyczaj pokzuje się do gry, wychodzi dalej. I gdy trafisz dobrze, to piłka wpada.
 
Moja forma, patrząc na treningi, była niezła. Oczywiście ostatnio za wiele nie grałem, ale wiadomo, że mamy w kadrze dużą konkurencję. Trzeba pracować dalej i nie poddawać się.
 
Grałem już kilka razy w Lipsku, mam tu paru znajomych, więc na pewno fajnie było tu wrócić i tym bardziej wygrać.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również