Wydarzenia

Sport jest fajny! Piłkarze Śląska odwiedzili Jelcz-Laskowice

2023-11-16 21:00:00
W środę, 15 listopada, w hali CSiR w Jelczu Laskowicach Fundacja Śląska Wrocław zaprosiła dzieciaki do szalonej, trzygodzinnej zabawy w sportowym stylu. Otwarty charakter imprezy, bezpłatny udział, drobne upominki i medale dla wszystkich uczestników spowodowały ogromne zainteresowanie wydarzeniem, a zapisy zakończyły się już po jednym dniu. W finale wydarzenia uczestniczyli piłkarze WKS-u - Miłosz Kurowski i Patryk Szwedzik.
W nowoczesnym obiekcie w Jelczu-Laskowicach niemal 200 dzieci, podczas eventu "Sport jest fajny!" miało okazję do zapoznania się z różnymi dyscyplinami sportu: futsalem, łucznictwem i koszykówką. Całość uzupełniała popularna gra "zbijak" oraz indywidulane tory przeszkód, na których trwała walka z czasem i samym sobą. Wspólna rozgrzewka przy muzyce i taneczne układy wprawiły w dobry nastrój zarówno młodych sportowców, jak i rodziców na trybunach.

Większość uczestniczek i uczestników eventu to 7-12 latki, natomiast nie zabrakło również wdzięcznej kategorii „minis” - 4-6 latków. To właśnie w tej grupie najczęściej pojawiały się łzy radości po udanym zakończeniu konkurencji, ale również na malutkich buźkach rysowała się rozpacz, gdy – jak to w życiu bywa – coś na parkiecie nie wyszło. Dla trenerów i instruktorów była to również okazja do wdrożenia nowych pomysłów w pracy z dziećmi, które na co dzień nie realizują się w sporcie, a w takim evencie jak "Sport jest fajny!" mogły spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach i po prostu aktywnie spędzić popołudnie.Partnerem Wydarzenia była sieć sklepów "Biedronka", która przez cały czas dbała o nawodnienie młodych sportowców, częstując wszystkich wodą serwowaną w kubkach wielorazowego użytku. Dzieci mogły wziąć udział również w grze ekologicznej dotyczącej segregacji śmieci, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę o ochronie środowiska i otrzymując upominki.

Ale nie był to koniec niespodzianek w tym dniu. Na ostatnią godzinę wydarzenia dołączyli... piłkarze Śląska Wrocław! Patryk Szwedzik i Miłosz Kurowski złapali fajny kontakt z dzieciakami, wręczając im medale, dyplomy i upominki. Wspólna sesja zdjęciowa, autografy, rozmowy o piłce i Śląsku Wrocław uzupełniły ceremonię zamknięcia naprawdę udanego eventu.

Radosna atmosfera, ciekawe konkurencje sportowe, wizyta piłkarzy Śląska Wrocław, maskotki Orła Ślązaka i Lwa Jelczusia sprawiły, że zwykłe, jesienne popołudnie zostało zamienione w kolorową środę pełną sportowych wrażeń.Organizatorem eventu pn. "Sport jest fajny!" realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu "MIKRO GRANTY - EDYCJA II" była Fundacja WKS Śląsk Wrocław, a Partnerem Sportowym i Logistycznym Wydarzenia - Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach.

Dziękujemy "Biedronce" za wsparcie wydarzenia.

Event został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Autor: Patrycja Wojciechowska, Fot. Denis Smirnow

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław