Wydarzenia

Stachowiak: Szukamy optymalnych rozwiązań

2022-06-18 14:50:00
- Od zawodników oczekiwaliśmy dzisiaj wyłącznie tego, nad czym pracowaliśmy w minionym tygodniu, choć nie mieliśmy jeszcze możliwości przerobić wszystkiego. Będziemy szukali optymalnych rozwiązań, które mają przynieść nam dobre rezultaty - mówił po sparingu z GKS-em Tychy (3:1) asystent trenera Ivana Djurdjevicia, Maciej Stachowiak.
Maciej Stachowiak: Od zawodników oczekiwaliśmy dzisiaj wyłącznie tego, nad czym pracowaliśmy w minionym tygodniu. Czasu było oczywiście niewiele, więc nie mieliśmy jeszcze możliwości przerobić wszystkiego. Wyszliśmy dwiema różnymi jedenastkami z różnymi systemami gry. Mamy sporo materiału do analizy, z którego wyciągniemy wnioski. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była zła. Zbyt często próbowaliśmy w ofensywie posyłać podania za plecy obrońców, przez co brakowało małej, spokojnej gry między liniami. Druga odsłona również była udana pod względem organizacji gry w obronie. Dołożyliśmy jeszcze trzy bramki i to na pewno cieszy.

Obie jedenastki grały w innym ustawieniu, z innymi zadaniami po obu stronach boiska. Na ten moment rotujemy jeszcze składem i systemami, szukamy też optymalnych pozycji dla zawodników, bo one w najbliższych tygodniach mogą się jeszcze zmienić. Szukamy najlepszych połączeń i ustawień.

Nie będziemy zamykali się na jeden system, chcemy trenować przynajmniej w kilku. Pod względem organizacji gry w obronie, nie wchodząc w szczegóły, będziemy skupiali się na grze średnim i wysokim pressingiem. W ataku cały czas musimy pracować nad budowaniem i rozwinięciem akcji oraz tym, jak chcemy je prowadzić i finalizować. Będziemy powielali wiele rzeczy, dokładali pewne nowości oraz szukali optymalnych rozwiązań, które mają przynieść nam dobre rezultaty.
 
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również