Wydarzenia

Stadiony świata na Tannadice

2019-08-08 12:00:00
Takich bramek się nie zapomina! W cyklu „To był gol” przypominamy najważniejsze trafienia w historii Śląska. W kolejnym odcinku Sebastian Dudek i bramka w eliminacjach do Ligi Europejskiej z Dundee United sprzed niemal równo 8 lat.
„Dudek... Dudek... z dystansu... gol! Gool! GOOOL! Ależ bramka! Stadiony świata tutaj na Tannadice!”. Ten legendarny już komentarz Mateusza Borka wybrzmiał na antenie Polsatu na 16 minut przed końcem rewanżowego spotkania WKS-u ze Szkotami.

MOCNO NAPOMPOWANE PIŁKI

Był to pierwszy europejski dwumecz wrocławian po 24-letniej przerwie. Podopieczni Oresta Lenczyka skromnie wygrali przy Oporowskiej 1:0 po golu debiutującego w naszych barwach Holendra Johana Voskampa. Wyspiarze przygotowując się do drugiego spotkania próbowali różnych sztuczek. Oto jak zapamiętał ich fortele Dudek:

- Dzień wcześniej mieliśmy trening na stadionie i dostaliśmy... niezwykle mocno napompowane piłki. Podczas gierki zauważyliśmy, że one bardzo szybko latały. Z kolei bramkarze mieli mało czasu na reakcję, więc niewielkie możliwości interwencji. Po dobrym uderzeniu futbolówki trzeba było szukać na trybunach albo... trzepotały w siatce. Poza tym po zajęciach nie mieliśmy ciepłej wody na obiekcie i wykąpaliśmy się dopiero w hotelu! Nie sądziliśmy, że takie rzeczy są możliwe jeszcze w tych czasach...


Dalszy ciąg artykułu w sierpniowym numerze magazynu "Wokół Śląska". Oficjalny miesięcznik wrocławskiego klubu można nabyć za jedyne 5 złotych w kasach stadionu przy ul. Oporowskiej, na Wyspie Kibica w Arkadach Wrocławskich, w wybranych salonach Kolportera i na Stadionie Wrocław podczas meczów. Można go również zakupić w sklepie on-line już teraz - TUTAJ.
Autor: Filip Podolski, Tomasz Szozda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również